Verslas

„Iki“ ragina gyventojus planuoti apsipirkimą ne piko valandomis

Vyriausybei patvirtinus griežtesnes karantino sąlygos ir prekybos tinklams dar labiau ribojant pirkėjų srautus, prekybos tinklas „Iki“, siekdamas užtikrinti saugų apsipirkimą, ragina pirkėjus į parduotuves atvykti ne piko laiku, kai būna mažesni žmonių srautai.

„Reaguojame į situaciją ir įvestus dar griežtesnius pirkėjų srautų apribojimus bei dedame visas pastangas saugumui užtikrinti. Jau anksčiau reguliavome srautus pagal pirkinių krepšelius ir vežimėlius. Taip pat tikimės pirkėjų sąmoningumo ir raginame juos kiek įmanoma keisti apsipirkimo įpročius bei prekybos centruose lankytis ne piko metu. Tai turėtų padėti apsipirkti saugiau ir išvengti papildomų kontaktų“, – sako Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė.

Pasak V. Budrienės, mažiausi pirkėjų srautai stebimi darbo dienomis ir šeštadieniais nuo parduotuvės atidarymo iki 10 val., taip pat nuo 20 val. iki parduotuvės uždarymo. Sekmadieniais žmonių prekybos tinklo parduotuvėse nedaug visą darbo laiką. Pirkėjų patogumui kai kurios parduotuvės atidaromos 7.30 val., darbą baigia 22 arba 23 val.

„Rytinėmis valandomis gyventojai dažniausiai laiką skiria darbo užduotims ar vaikų poreikiams. Tačiau taip pat ir vėlyvesniais vakarais parduotuvėse pastebime mažesnius pirkėjų srautus, todėl skatiname gyventojus pasinaudoti lanksčiomis galimybėmis ir apsipirkimą planuoti vakarinėmis valandomis arba sekmadieniais. Informaciją apie saugų apsipirkimą galima rasti įmonės puslapyje“, – teigia V. Budrienė.

Prekybos tinklas jau anksčiau pirmasis šalyje pradėjo pirkėjų srautus parduotuvėse reguliuoti pagal prekių vežimėlius ir krepšelius. Dabar jų kiekis dar sumažintas – vežimėlių ir krepšelių kiekis apskaičiuojamas taip, kad prekybos vietoje būtų užtikrinamas saugus 15 kv. m plotas vienam pirkėjui. Apsaugos darbuotojai turėtų prižiūrėti, kad kiekvienas pirkėjas apsipirktų tik su krepšeliu ar vežimėliu.

„Iki“ komunikacijos vadovė sako, kad prekybos tinklas atsižvelgia ir į Vyriausybės rekomendacijas dėl akcijų bei nuolaidų reklamų. Sustabdytos trumpalaikės, tam tikros valandos akcijos, kad pirkėjų srautai į prekybos vietas dar labiau nedidėtų. Taip pat pirkėjai raginami iš anksto planuoti savo pirkinių krepšelį, sudaryti produktų bei prekių sąrašą ir apsipirkti pagal jį. Tai padės prekybos vietoje praleisti mažiau laiko ir apsipirkti kaip įmanoma saugiau.

Parduotuvėse laikomasi griežtų dezinfekcijos priemonių, dezinfekuojami paviršiai ir pirkinių krepšeliai. Nuolat primenama laikytis saugaus atstumo ir vengti fizinių kontaktų, įrengti bekontakčiai dezinfekantai, būtina dėvėti apsaugines kaukes, rekomenduojama mūvėti pirštines. Šios taisyklės taikomos ir parduotuvės personalui. Kaukes prekybos tinklo darbuotojai privalo dėvėti ne tik parduotuvės salėje, bet ir pagalbinėse patalpose.

Pranešimą paskelbė: Auksė Baurienė, UAB „Publicum“

Parašykite komentarą