Verslas

III ketvirtis – vienas geriausių Telecentro ketvirčių per pastaruosius 2-3 metus

Neaudituotais duomenimis AB Lietuvos radijo ir televizijos centras (toliau – Telecentras) š. m. 9 mėnesius dirbo pelningai – uždirbta 340 tūkst. eurų grynojo pelno.

Nors kai kurių pajamas generuojančių padalinių veikla pavasario karantino metu buvo visiškai  sustabdyta, o kitų  – smarkiai apribota – bendros 9 mėn. pajamas pavyko išlaikyti praėjusių metų lygyje (15,4 mln. Eur).

Ypač vaisingas įmonei buvo trečiasis š. m. ketvirtis. Pagal pajamas (5,45 mln. Eur) jis buvo sėkmingiausias per pastaruosius 3 metus, o pagal EBITDA (1,59 mln. Eur) ir grynojo pelno (0,3 mln. Eur) rodiklius – sėkmingiausias per pastaruosius 2 metus.

Telecentro 2020 m. 9  mėnesių pajamų palyginimas su 2019 m. to paties laikotarpio pajamomis rodo įmonę sėkmingai vystant interneto paslaugų verslą. Pajamos iš MEZON interneto paslaugų padidėjo  4,1 proc., ypač sparčiai augo IP televizijos (MEZON TV) paslaugos pardavimai (+33 proc.). Taip pat pajamas didino  įgyvendinti interneto paslaugų projektai savivaldybėse, švietimo įstaigose ir kiti. Pajamos iš radijo ir televizijos programų siuntimo paslaugų sumažėjo 2,2 % dėl TV transliuotojams taikomo naujo kainodaros modelio, kuris lėmė  mažesnes kainas. Netelekomunikacinių paslaugų padalinio – Vilniaus TV bokšto ir kavinės-baro „Paukščių takas“ – pajamos mažėjo 30 proc. dėl veiklos sustabdymo COVID-19 karantino metu.

Bendrovės veiklos sąnaudos (be nusidėvėjimo ir amortizacijos) per 2020 m. 9 mėnesius sudarė 11,3 mln. Eur ir, lyginant su atitinkamu 2019 m. laikotarpiu (11,2 mln. Eur), padidėjo 1 procentu.

9 mėnesių EBITDA (pelnas prieš palūkanas, nusidėvėjimą ir amortizaciją) siekė 4,2 mln. Eur ir lyginant su 2019 m. 9 mėn. (4,5 mln. Eur), sumažėjo 5,2 procento. Atitinkamai EBITDA marža siekė 27,4 proc. (2019 m. 9 mėn. – 28,9 proc). Mažesnę EBITDA lėmė brangstantys resursai, nedideli turto pardavimai ir dalies verslo sustabdymas dėl karantino.

III ketvirtį Telecentras toliau plėtojo paslaugas televizijos programų siuntimo srityje. Rugpjūtį Suvalkų krašte (Lenkija) pradėtos kanalo „LRT Lituanica“ transliacijos, priimamos per lauko ar vidaus anteną – tuo būdu  pirmąkart šalies istorijoje lietuviškos  televizijos programa pradėta siųsti per antžeminės televizijos tinklą už Lietuvos ribų.

„Aktyvi Telecentro veikla leidžia Lietuvai išlaikyti aukštas pozicijas tarptautiniame šalių reitinge pagal eterinės televizijos išsivystymo, TV programų laisvame nekoduojamame eteryje apimties lygį. Svarbu pažymėti, kad COVID-19 leido išryškinti ypatingą nemokamos eterinės televizijos vertę ir naudą visuomenei. Lietuvos ir užsienio šalių patirtis rodo, kad visuotinio karantino ir izoliacijos sąlygomis tai yra vienas efektyviausių būdų pasiekti iš esmės visus socialinius sluoksnius su informaciniu ir pramoginiu turiniu, palaikyti reikiamą visuomenės informuotumą bei socialinį tonusą“, – teigia įmonės generalinis direktorius Remigijus Šeris.

Daugiau informacijos apie 2020 m. 9 mėn. veiklos rezultatus rasite  http://www.telecentras.lt/apie-mus/veiklos-ataskaitos/.

 

APIE TELECENTRĄ

AB Lietuvos radijo ir televizijos centras (Telecentras) – valstybės valdoma akcinė bendrovė, teikianti radijo ir televizijos programų siuntimo, duomenų perdavimo, interneto, išmaniosios televizijos, duomenų centrų ir telefonijos paslaugas visoje Lietuvoje. 

Pranešimą paskelbė: Valdas Kaminskas, AB Lietuvos radijo ir televizijos centras

Parašykite komentarą