Studijos

Įgiję statybininko specialybę, absolventai įgyja pranašumą ir rinkoje, ir privačioje veikloje

Telšių regioninis profesinio mokymo centras, kalbant apie statybos sektoriaus specialybes, teikia mokymą, kuris baigusiesiems sudaro galimybes itin lengvai rasti darbą, išvykus padirbėti į užsienį – tapti vadovais tų, kurie neturi profesinio pasirengimo, studijuoti aukštosiose mokyklose pagal analogišką sritį, pagaliau – namų ūkyje gali profesionaliai atlikti remontą. Kaip sako Centro direktorė Nijolė Jastrumskienė, baigusieji yra patenkinti visapusiškai.

Jau kelerius metus iš eilės Telšių regioniniame profesinio mokymo centre mokosi daugiau negu 500 moksleivių. Centre pačiomis populiariausiomis specialybėmis yra automobilių mechanikai ir apdailininkai (statybininkai). Pastarosios specialybės gali mokytis ir baigusieji 10 ar 12 klasių, ir specialiųjų poreikių mokiniai ar tęstinio mokymosi dalyviai – jiems parengta modulinė profesinio mokymo programa. 

Itin noriai apdailininko amatą renkasi 9 ir 10 klasių moksleiviai, kurie specialybės pradžiamokslį gauna jau mokykloje: susipažįsta su įvairiomis specialybėmis per technologijos pamokas, kurios organizuojamos Centre įvairių mokyklų mokiniams. Tai, anot Sektorinio praktinio mokymo centro vadovės S. Virmauskienės, pasiteisino – jau birželio 17 d. kone visos vietos buvo užpildytos. Ne vienas Centrą baigusių absolventų sėkmingai studijuoja ir aukštosiose mokyklose.

Telšių regioniniame profesinio mokymo centre įkurtas Statybos sektoriaus praktinio mokymo centras sudaro galimybę čia besimokantiesiems suteikti aukščiausios kokybės išsilavinimą: bendrųjų statybos darbų, pastatų apšiltinimo ir tinkavimo, pastato apdailos plytelėmis, paviršių dažymo ir apmušalų klijavimo, apdailos plokščių ir tiesinių elementų tvirtinimo, klojinių montavimo, kompiuterinio projektavimo veiklos srityse. 

Sektoriniame centre sukomplektuota pažangiausia statybos įranga iš Švedijos, Vokietijos, JAV, Austrijos, Japonijos. Bazė kasmet papildoma nauja įranga ir įrankiais. Kad praktinis mokymas būtų efektyvus, įrengtos mūrijimo ir betonavimo, gipskartonio apdailos plokščių ir tiesinių elementų montavimo, pastato šiltinimo, tinkavimo, dažymo, plytelių ir apmušalų klijavimo, pastatų konstrukcinių elementų, staliaus dailidės darbų, kompiuterinio projektavimo laboratorijos. Centre sudarytos sąlygos mokytis ir neįgaliems asmenims.

Kaip pastebi centro direktorė N. Jastrumskienė, Telšiuose atidarytas Statybos sektorinis praktinio mokymo centras – ne tik investicija į Centro profesinio mokymo infrastruktūrą ir technologinę įrangą. Centre gali mokytis ir kitų mokymo įstaigų mokiniai, o mokytojai ir statybos įmonių darbuotojai – tobulinti kvalifikaciją. Centras kasmet plečia statybos sektoriaus programų pasiūlą. 

Centras bendradarbiauja su statybos verslo atstovais, statybinės įrangos ir medžiagų gamintojais. Reguliariai organizuojami mokymai, kuriuose supažindinama ir mokoma dirbti su nauja įranga, naujomis technologijomis. Vyksta ir atgalinis ryšys – Centre mokomi įmonių darbuotojai.

Centre veikia dvi tarybos, kurių nariais su sprendžiamuoju balsu yra ir verslas. Vienoje iš jų jau daugelį metų dalyvauja statybos įmonės „Virbarta“ direktorius Viktoras Mažeiva, kuris dalyvauja ir kvalifikaciniuose egzaminuose, priima studentus į praktiką; kitoje, rekomenduotas Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA), neseniai nariu tapo „Klaipėdos monolito“ direktorius Donatas Valaitis. Tai ne tik padeda neatitrūkti nuo rinkos tendencijų – verslininkai gelbsti patarimais, paremia finansiškai.

„Mes esame ir LSA nariais, nes statybos sektoriaus mokymo programos turi atitikti darbdavių lūkesčius, mums svarbi kokybiška mentorystė, pameistrystės plėtojimas, mokymasis visą gyvenimą“, – sakė Centro Sektorinio praktinio mokymo centro vadovė S. Virmauskienė.

Telšių regioninio profesinio mokymo centro nuotr. 

Pranešimą paskelbė: Lida Lapkienė, MB „Redakcija plius”

Parašykite komentarą