Įvairenybės

Ieva Kačinskaitė-Urbonienė: Darbo partija ramina ir informuoja, kaip elgtis gyventojams. Ragina Vyriausybę kuo greičiau skelbti oficialias rekomendacijas

Šiuo metu daug žmonių yra sunerimę dėl vykstančių karinių veiksmų Ukrainoje. Šiandien sušauktas LR Seimo posėdis, kuriame turi būti svarstoma rezoliucija dėl Ukrainos, tačiau aiškių gairių, kaip elgtis gyventojams, ką reiškia nepaprastoji padėtis, deja, bet nėra pateikiama.

Darbo partijos pirmininko pavaduotoja, Seimo narė Ieva Kačinskaitė-Urbonienė ramina Lietuvos gyventojus ir informuoja, kaip reikėtų elgtis artimiausiu metu:

  • Pirmiausia visi turime išlikti ramūs. Turime būti kantrūs ir supratingi kitiems, neprovokuoti jokių konfliktinių situacijų.
  • Turintiems ryšių Ukrainoje susisiekti su pažįstamais ir išreikšti paramą, pasiūlyti pagalbą.
  • Kritiškai vertinti naujienas, ypatingai skelbiamas neaiškiuose šaltiniuose. Daug dezinformacijos gali pasirodyti socialiniuose tinkluose su melagingais vaizdo įrašais ar nuotraukomis, koliažais. Jei neturite įrodymų, jog ši informacija tikra, susilaikykime nuo komentavimo, reagavimo ar dalinimosi.
  • Kalbėkitės su pažįstamais Rusijoje, informuokite apie Jūsų turimą oficialią informaciją iš valstybinių institucijų. Prašykite nelikti abejingais, stebėti įvykius, vertinti kritiškai, nes nei vienas žmogus nenusipelnė žūti jokios agresijos aplinkybėmis.
  • Jei turite galimybę suteikti prieglobstį ukrainiečiams, informuokite apie tai savo bendruomenę. Tai gali būti vietos bendruomenės lyderis, seniūnas ar kitas visuomeniškas žmogus. Galite rašyti tiesiai ir migracijos tarnybai.
  • Paremkite organizacijas, renkančias lėšas humanitarinei pagalbai, pavyzdžiui:

Remti VšĮ Mėlyna ir geltona LT17 7300 0101 4089 4869 arba trumpuoju telefonu 1482;

Paremti Ukrainos karis tiesiogiai: Assistance for logistical and medical support of the Armed Forces of Ukraine – Official website of Ukraine

Pasiūlyti savo savanorystę: Stiprūs Kartu – Padėkite artimui savo! (stipruskartu.lt)

Ir kitais Jums priimtinais būdais.

Taip pat raginame nedelsiant atnaujinti informaciją svarbiausiuose valstybės portaluose dėl instrukcijų gyventojams, kaip elgtis karinių veiksmų atveju. Turime būti ramūs, informuoti ir pasiruošę visiems galimiems scenarijams tiek teikiant pagalbą ukrainiečiams, tiek patiriant informacinę ar kito pobūdžio ataką Lietuvoje.

Pranešimą paskelbė: Brigita Petrošiūtė, Darbo partija

carvertical VIN patikra

Parašykite komentarą