Sveikata

Į sunkią padėtį patekusiems senelių namams ir medikams – „Švyturio“ parama

Visą pasaulį apėmusi COVID-19 pandemija sukelia iššūkių įvairioms gyventojų grupėms. Ypač pažeidžiami yra garbaus amžiaus žmonės, senjorų globos įstaigos, ligoninės ir jose dirbantis medicinos personalas. Reaguodamas į sudėtingą situaciją sveikatos apsaugos sektoriuje, „Švyturys-Utenos alus“ imasi iniciatyvos: šią savaitę Utenos ir Klaipėdos senelių namams perduota 1000 respiratorių, kurie papildys aktyviai teikiamą paramą šalies medikams bei socialiai pažeidžiamiems asmenims.

Duoklė vyresniajai kartai

„Karantino periodas yra sudėtingas visiems, ypatingai globos ir slaugos įstaigoms, kur gyvena vyresnio amžiaus, ligoti žmonės. Jiems koronavirusas – itin pavojingas, todėl jaučiame pareigą bei atsakomybę padėti, dalijamės apsaugos priemonėmis su tais, kam šiuo metu jų reikia labiausiai“, – teigia „Švyturio-Utenos alaus“ ir „Carlsberg“ Baltijos šalyse vadovas Rolandas Viršilas.

Bendrovė padovanojo po 500 respiratorių Utenos ir Klaipėdos senelių namams.

Pasak R. Viršilo, mintis aprūpinti šių miestų senelių namus taip trūkstamais respiratoriais kilo natūraliai, viešojoje erdvėje nuskambėjus žinioms, kad keli Lietuvoje veikiantys senelių namai tapo karštaisiais koronaviruso plitimo taškais. Labiausiai nuo koronaviruso pandemijos nukentėjusiose Europos šalyse taip pat buvo pranešta apie daugybę senjorų mirčių būtent tokio pobūdžio įstaigose.

„Mūsų daryklos gimė ir augo Klaipėdoje bei Utenoje, čia gyvena ir dirba mūsų darbuotojai, jų tėvai, seneliai. Atiduodami savotišką duoklę šių kraštų bendruomenėms, visi kartu suremiame pečius ir darome, ką galime, kad kuo greičiau išliptume iš šios duobės ir įveiktume klastingą virusą“, – paramos senelių namams svarbą pabrėžia R. Viršilas.

Palaikomi medikai ir pažeidžiami gyventojai

„Švyturys-Utenos alus“ taip pat aktyviai prisideda prie paramos Lietuvos medikams tiek apsaugos priemonėmis, tiek savo gaminamu vandeniu, gaiviaisiais gėrimais. Pirmoji parama pradėta teikti dar kovo pabaigoje: nuo tada šalies gydymo įstaigas – Vilniaus Santaros klinikas, Kauno, Šiaulių, Klaipėdos ir Utenos ligonines – pasiekė 70 tūkst. vienetų vandens ir kitų gaiviųjų gėrimų. Dar maždaug 90 tūkst. buteliukų gaiviųjų gėrimų nukeliavo „Maisto bankui“, kuris remia nepasiturinčius šalies gyventojus. Utenos medikams pandemijos piko metu taip pat padovanoti šimtai respiratorių.

Bendrovės vadovas įsitikinęs, kad tokios visus paveikiančios nelaimės kaip koronaviruso pandemija metu kiekvienas pagal išgales turi prisidėti prie situacijos gerinimo, atsakingai laikytis karantino taisyklių.

„Nuo pat karantino pradžios aktyviai bendradarbiaujame su „Maisto banku“ ir Nacionaliniu savanorių koordinavimo centru tam, kad padėtume tiems, kuriems dabar dar sunkiau: socialiai remtiniems ir atskirtiems asmenims, sunkiai besiverčiančioms šeimoms, atokiose vietovėse gyvenantiems senjorams. Tikimės, kad šis mūsų indėlis padės kuo didesniam gyventojų ratui jaustis geriau“, – sako R. Viršilas.

Jo teigimu, „Švyturys-Utenos alus“ šiuo sunkiu metu numato ir toliau tęsti paramos iniciatyvas. Bendra šiuo laikotarpiu suteiktos paramos suma pažeidžiamoms visuomenės grupėms ir medikams jau viršija 100 tūkst. eurų.

Pranešimą paskelbė: – -, Berta And, UAB

Parašykite komentarą