Transportas

Į Šiaulių gatves išriedėjo nauji ir „žali“ autobusai

Šiaulių miesto viešasis transportas sulaukė įspūdingos „injekcijos“. Į gatves išriedėjo 12 naujutėlaičių modernių, patogių miesto autobusų. Naujos transporto priemonės įsigytos gavus Europos Sąjungos paramą. Šiauliuose tai pavyko padaryti anksčiau, nei kituose didžiuosiuose miestuose. Taip pat labai svarbu, kad nauji autobusai tausos aplinką.  

Prie Šiaulių arenos pristatytas naujausias Šiaulių miesto pirkinys – 12 MAN Lion’s City autobusų. Įsigyti žemagrindžiai miesto autobusai, naudojantys suslėgtąsias gamtines dujas, jų ilgis – beveik 12 metrų, kiekviename telpa 76 keleiviai, yra vietos asmenims, turintiems specialiųjų poreikių. Autobusuose sumontuotos modernios oro kondicionavimo sistemos, kurios keleiviams užtikrins komfortiškas keliones visais metų laikais. Transporto priemonėse yra ir USB lizdai, tad keleiviai turės galimybę įkrauti telefonus ar kitus išmaniuosius įrenginius. Prie vairuotojo esantys ekranai informuos keleivius apie maršruto stoteles, saugumą užtikrins vaizdo kameros, taip pat įrengta keleivių registracijos sistema ir kitos naujovės.

Šiaulių vyskupui Eugenijui Bartuliui pašventinus visus autobusus, simbolinę pirkinio juostelę perkirpo Šiaulių miesto meras Artūras Visockas, UAB „Busturas“ generalinis direktorius Vaidas Seirackas ir kompanijai MAN Lietuvoje atstovaujančios bendrovės vadovas Vidas Čebatavičius.

Šiaulių meras pasidžiaugė, kad nauji autobusai leis Šiauliuose pagerinti viešojo transporto paslaugų kokybę.

„Turime tokią siekiamybę, kad naujų autobusų pristatymas mieste būtų besikartojantis veiksmas. O kalbėdamas apie kitas Savivaldybei pavaldžias įmones, kurių veikla taip pat yra nuolat tobulinama, noriu pabrėžti, kad viešąsias paslaugas teikiančios įmonės nebus privatizuojamos. Mano pagrindinis tikslas – pasiekti, kad viešųjų paslaugų srityje Šiauliai būtų pirmieji tarp didžiųjų miestų, ir manau, kad tai mes pasieksime“, – sakė Artūras Visockas.

Pasak Vido Čebatavičiaus, bene didžiausias šių autobusų privalumas – mažesnė aplinkos tarša. Šios transporto priemonės į orą išmes net 60 tonų mažiau kietųjų dalelių, palyginti su dyzeliniais autobusais.  

Naujiems autobusams įsigyti skirtos ES paramos lėšos pagal priemonę „Miesto viešojo transporto priemonių parko atnaujinimas“. 12 MAN Lion’s City autobusų bendra kaina 2 mln. 717 tūkst. Eur (be PVM), bendrovės „Busturas“ dalis – 15 proc., tai sudaro 407 550 eurų. Šiauliečiai autobusus gavo pirmiau, nei kitų Lietuvos didžiųjų miestų gyventojai.

Pranešimą paskelbė: Vitalis Lebedis, Šiaulių miesto savivaldybė

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą