Teisėsauga, kriminalai

Į Lietuvą atvyks Šiaurės ir Baltijos šalių teisingumo ministrai  

Rugsėjo 9 d. Vilniuje susitiksiantys Šiaurės ir Baltijos šalių teisingumo ministrai ir delegacijų vadovai aptars platesnes tarptautinės teisinės pagalbos galimybes karo siaubiamai Ukrainai, taip pat didelis dėmesys bus skirtas skaitmenizacijos procesams teismų veikloje, kovos su nusikalstamumu internete, taip pat su neapykantos kalba ir neapykantos nusikaltimais priemonių aptarimui, nuteistų asmenų perkėlimo į jų kilmės šalį, smurto prieš moteris klausimams.  

Pasak teisingumo ministrės Ewelinos Dobrowolskos, Šiaurės ir Baltijos šalių ministrų susitikimas – tai viena svarbiausių tarptautinių platformų šiaurės Europoje, leidžianti efektyviai rasti sprendimus šiuo metu aktualiausiais teisingumo srities klausimais.  

„Vienas svarbiausių darbotvarkės klausimų – tai parama Ukrainai ir daugiau kaip pusmetį savo šalį ir visos Europos demokratines vertybes ginantiems žmonėms. Turime aptarti ir panaudoti visus įmanomus teisinius kelius, kurie leistų siekti Rusijos diktatoriaus bei kitų agresiją Ukrainoje planavusių ir jai vadovaujančių asmenų tarptautinės baudžiamosios atsakomybės. Kartu turime kalbėti apie Ukrainos patirtos žalos atlyginimą ir apie šalies atstatymo galimybes, panaudojant agresorių įšaldytą turtą”, – sako E. Dobrowolska.  

Šiaurės ir Baltijos šalių ministrai taip pat diskutuos koronaviruso pandemijos padiktuotų iššūkių temomis – nuotolinį teisingumo įgyvendinimą teismų veikloje bei skaitmenizacijos kontekste padaugėjusių virtualių nusikaltimų, o ypač –  neapykantos kalbos internete prevencijos priemones. Galiausiai bus aptartos smurto prieš moteris prevencijos priemonės Baltijos ir šiaurės Europos šalyse.

Į Lietuvą atvyksta Estijos teisingumo ministrė Lea Danilson-Järg, Suomijos teisingumo ministrė Anna-Maja Henriksson, Islandijos teisingumo ministras Jón Gunnarsson, taip pat Latvijos, Danijos,  Norvegijos, Švedijos teisingumo ministerijų atstovai bei Šiaurės ministrų tarybos sekretoriato atstovas.

Šiaurės ir Baltijos šalių teisingumo ministrai tradiciškai susitinka kas 2 metus. 

 

 

Pranešimą paskelbė: Dalia Milkevičienė, LR Teisingumo ministerija

carvertical VIN patikra

Parašykite komentarą