Verslas

Į Kauną grįžta tarptautinis senturgis „Laiko ratu“

Dėl karantino apribojimų ilgai lauktas sendaiktininkų ir antikvaro mėgėjų susibūrimas Kaune pagaliau įvyks šį savaitgalį, birželio 12–14 dienomis. Jis bus išskirtinis ir tuo, kad į renginį bus galima atvykti nemokamais miesto autobusais.
Pirmasis tris kartus per metus prekybos miestelyje „Urmas“ vykstančio senturgio renginys tradiciškai turėjo vykti dar kovo mėnesį, tačiau dėl karantino buvo nukeltas. Kaip ir kaskart, taip ir šį savaitgalį vyksiančiame senturgyje dalyvaus apie 400 prekybininkų sendaikčiais ir antikvariniais daiktais.
Tiesa, atvykusiųjų iš užsienio šį kartą tikriausiai bus mažiau, tačiau laukiama prekiautojų iš Latvijos, Estijos, Lenkijos.
Šiame sendaikčių turguje lankosi kolekcininkai, istorijos mėgėjai, taip pat žmonės, norintys pasipuošti savo būsto interjerą ar sodybos kiemą išskirtiniais senoviniais daiktais.
Įvairios vienetinės ir išskirtinio dizaino vazos, staliniai šviestuvai ir sietynai, žvakidės. Senoviniu rėmu puošti veidrodžiai, sekcijos, komodos, paveikslai, sieniniai ar pastatomi laikrodžiai, patefonai.
Senoviniai įrankiai, indai, monetos, banknotai, pašto ženklai, seno leidimo knygos, žurnalai, laikraščiai, vinilinės plokštelės. Visa tai ir dar daugiau iš visos Europos atkeliavusių istoriją menančių daiktų galima rasti senturgyje „Laiko ratu“.
Senturgyje daugiausia yra XX a. pradžios ir vidurio bei šiek tiek vėlesnio laikotarpio sendaikčių. Bet pasitaiko nemažai įdomių eksponatų ir iš XIX, XVIII, o kartais – ir dar senesnius amžius menančių daiktų.
Įprastai kasdien mugėje apsilanko po maždaug 20 tūkst., žmonių, o šiemet šis srautas gali būti ir didesnis. Kad būtų paprasčiau atvykti į renginį, šeštadienį ir sekmadienį į senturgį Kauno miesto autobusais bus galima atvykti nemokamai.
Tam buvo sukurti du specialūs laikini maršrutai, kuriais autobusai kursuos kas valandą.
„Per daugiau kaip 10 metų laikotarpį „Laiko ratu“ tapo neatsiejama tiek prekybos miestelio, tiek miesto gyvenimo dalimi. Jaučiame, kad žmonės išties pasiilgo šio renginio ir nekantrauja jame apsilankyti, todėl suteikėme jiems papildomą galimybę patogiai į jį atvykti. Į renginį važiuojantys žmonės galės išlipti Elektrėnų g. stotelėje, kuri yra prie pat senturgio.
Maršrutai iš Aleksoto ir Šilainių organizuoti taip, kad senturgį būtų galima lengvai pasiekti tų miesto dalių gyventojams, kuriems tai padaryti įprastai yra šiek tiek sunkiau. Tačiau kviečiame autobusais naudotis ir tuos mugės lankytojus, kurie planavo atvykti automobiliais. Kelionė nieko nekainuos o ir nereikės galvoti, kur pasistatyti mašiną. Grįžti irgi bus galima tais pačiais autobusais, kurie taip pat kas valandą važiuos tais pačiais maršrutais atgal“, – sakė prekybos miestelio „Urmas“ marketingo vadovė Dovilė Lengvenienė.

Parašykite komentarą