Įvairenybės

Haldex alyvos keitimas – tik su specialistais. Konsultuoja mechanikas

Transporto priemonė daugeliui žmonių yra labai svarbi. Ne tik malonumui, tačiau ir darbų atlikimui, tad tinkama jos priežiūra gali garantuoti, kad kelionės bus patogios, saugios, galiausiai, automobilis neges tada, kai Jums tai labiausiai netinka.

Priežiūros darbus visada geriausia palikti specialistams, kadangi jie ne tik geriau išmano smulkmenas, tačiau ir turi įrangą, kurios reikia daugelio darbų atlikimui. Net ir Volvo Haldex remontas gali atrodyti tik smulkmena, kadangi internete daug informacijos, tačiau pradėjus atlikti darbus, deja, padaroma dar daugiau klaidų, kurių tvarkymas vėliau labai brangiai kainuoja.

Rinkitės specialistus

Žinios internete dažnai sukuria įspūdį, kad bet kokios transporto priemonės problemos gali būti išsprendžiamos vos kelių žingsnelių pagalba. Tačiau taip tikrai nėra. Jeigu Jums reikalingas alyvos keitimas – net ir šiuo atveju reikalingi geri specialistai. Jeigu mašinoje integruota būtent Haldex sistema – teks ieškoti serviso, kuris su ja dirba, kadangi toli gražu ne visi turi inovatyvias įrangas skirtas sistemos pakeitimui arba rekonstrukcijoms.

Švedijos įmonė „Haldex Traction“ šiuo metu džiugina inovatyvomis sistemomis, kurios mašinai suteikia daugiau funkcionalumo ir saugumo“,- pasakoja mechanikas. „Nepriklausomai nuo pačios transporto priemonės modelio – būtinas reguliarus alyvos keitimas, taip pat – filtrų valymas, kadangi kitu atveju stabdžių sistema gali neveikti tinkamai. Alyvos keitimas siūlomas kad  32 000 kilometrų, o filtras turėtų būti keičiamas kas 64 000 kilometrų“,- priduria.

Radus gerus specialistus jie pilnai pasirūpins Jūsų transporto priemone, tad visada siūlome rinktis tuos, kurie dirba su konkrečia sistema, tad gali nuo a iki ž funkcionaliai atlikti patikrą bei panaikinti netinkamas dalis.

Automobiliai su Haldex sistema

Tikrai gana daug lietuvių turi transporto priemones, kurios veikia keturių ratų varoma sistema. Natūralu, kad visame pasaulyje pripažintas Haldex yra vertinamas ir Lietuvoje, kurio dalys montuojamos daugelyje transporto priemonių: Audi, Volvo, Land Rover, Mazda ir t.t. Ypač daug dėmesio sulaukia Volvo Haldex remontas, kadangi šiose transporto priemonėse labai dažnai montuojamos šio gamintojo sistemos. Tuomet ir alyvos keitimas – tampa įprastu darbu meistrams ir auto savininkai supranta, kad tai turi būti padaroma reguliariai.

Ypač dažnai Haldex sistema yra montuojama:

  • Volvo V40 Cross Country AWD
  • Volvo V50 AWD
  • Volvo S60 AWD
  • Volvo V60 AWD
  • Volvo V60 Polestar
  • Ir kitose transporto priemonėse.

Jeigu Jūsų transporto priemonėje yra įmontuota kito gamintojo sistema – visada galite kreiptis į specializuotus servisus, kurie senas keičia naujomis, būtent Haldex sistemomis.

Kodėl reikalingas Haldex alyvos keitimas?

Haldex mova reikalauja priežiūros. Taip ir bet kokia kita transporto priemonės dalis, tad tai yra normalu. Pasikartosime, kad specialisto priežiūra visada profesionalesnė, tad tuo pačiu ir užtikrinantį geresnį saugumą.

Kadangi Haldex alyva yra specifinė ir būtent ji skatina intensyvią trintį tarp kelių skirtingų plokščių sankabos sąrankos paviršių – dėl to kaupiasi trinties medžiagos išskirtos dalelės, kurios gali sutrikdyti transporto priemonės funkcionalumą. Be tinkamo tepimo sistema neveikia apskritai, tad alyvos papildymas bei keitimas yra labai svarbi šio gamintojo sistemų veikimo dalis. Alyva padeda suaktyvinti galinių transporto priemonių ratų pavarą ir taip užtikrinti sklandesnį važiavimą“,- pasakoja mechanikas.

Jeigu filtras užsikimšęs – alyva taps nešvari. O jeigu joje bus dalelių, kurios čia neturėtų būti – ji dažniausiai prisideda prie greitesnio movos susidėvėjimo, net gali sudeginti sankabą.

Keitimas turi būti ne tik atliekamas tinkamai, tačiau taip pat ir reguliariai. Taip prailginsite ne tik konkrečios sistemos tarnavimo laiko tarpą, tačiau ir mašinos apskritai.

Parašykite komentarą