Politika ir teisė

Hagoje Seimo delegacija aptars Lietuvos ir Nyderlandų bendradarbiavimą, iššūkius Rusijos karo prieš Ukrainą kontekste

2022 m. kovo 9 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų

Kovo 10–12 dienomis Seimo Pirmininko pavaduotojas Vytautas Mitalas, Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Audronius Ažubalis, Tarpparlamentinių ryšių su Belgijos Karalyste, Nyderlandų Karalyste ir Liuksemburgo Didžiąja Hercogyste grupės pirmininkas Valdas Rakutis (delegacijos vadovas) lankysis Hagoje (Nyderlandų Karalystė). Vizito tikslas – aptarti Lietuvos ir Nyderlandų dvišalius santykius, didelį dėmesį skiriant ekonominiams ir saugumo stiprinimo klausimams, šalių ir visuomenių sprendimams Rusijos karo prieš Ukrainą kontekste.

Delegacijos vadovas V. Rakutis: „Nyderlandų Karalystė yra svarbi Lietuvos partnerė. Džiaugiamės glaudžiais politiniais, ekonominiais ryšiais. Lietuvos visuomenė labai vertina abiejų šalių bendradarbiavimą saugumo ir gynybos klausimais. Vizitas Nyderlandų Karalystėje padės  sustiprinti išplėtotą dvišalį bendradarbiavimą ir parlamentinį dialogą“.  

Vizito programoje – susitikimai su Nyderlandų Karalystės Antrųjų Rūmų Europos reikalų ir užsienio reikalų komitetų nariais. Seimo delegacija taip pat turės galimybę susitikti su Hagoje įsikūrusių tarptautinių organizacijų – Cheminio ginklo uždraudimo organizacijos, Europolo atstovais. Numatyti susitikimai su Olandijos lietuvių bendruomene. 

Daugiau informacijos:

Tarptautinių ryšių skyriaus patarėja Jolita Siriūtė

Tel. (8 5) 239 6218, el. p. jolita.siriute@lrs.lt

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro patarėja Jolanta Anskaitienė

Tel. (8 5)  239 6508, el. p. jolanta.anskaitiene@lrs.lt

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą