Verslas

Gyvybės mokslų startuoliai kviečiami registruotis į mentorystės ir akceleravimo programą

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) gyvybės mokslų startuolius ir norinčius juos įkurti kviečia registruotis į antrąją „Life Sciences Startup MasterClass“ programą. Inovacijų ekspertų bei patyrusių mentorių vedamuose intensyviuose gegužės birželio mėnesiais vykstančiuose mokymuose jie toliau vystys savo idėjas ir pasiruoš įmonių steigimui bei investicijų pritraukimui.

Mentorystės ir akceleravimo programų pasiūla Lietuvoje kasmet auga. Visgi, MITA projekto „Gyvybės mokslų industrijos plėtros skatinimas“ vadovo Tomo Vitkausko teigimu, gyvybės mokslų inovatoriams aktualių programų turinys kardinaliai skiriasi nuo kitų į startuolius orientuotų iniciatyvų.

„Pirmiausia, čia reikalingi ne plataus profilio, o itin specifines kompetencijas turintys ekspertai, pavyzdžiui, būtent šios srities licencijavimo ir sertifikavimo specialistai, patentiniai patikėtiniai ar specifinius, tik gyvybės mokslų verslui būdingus iššūkius išmanantys teisininkai. Galvojat apie investicijų pritraukimą, svarbu ir investuotojų specializacija. Mes į finalinį renginį kviečiame tuos, kurių radare – būtent gyvybės mokslų startuoliai“, – pabrėžia T. Vitkauskas.

„Life Sciences Startup MasterClass“ akceleravimo programoje laukiami konkrečios pagalbos norintys ir bent iki koncepcijos išvystytą idėją turintys inovatoriai. Pernai startavusi programa pirmajai laidai jau tapo sėkmės tramplinu:įmones įsteigė 9 komandos, o finansavimą iš viso gavo 20 absolventų projektų. Iš jų net 13 paraiškų buvo parengta su MITA konsultantų pagalba.

Pusantro mėnesio trukmės programą sudaro 14 temų, kurios dalyvių patogumui suskirstytos į 3 intensyvias sesijas ir finalinį renginį. Jų metu startuoliai sužinos apie gyvybės mokslų verslo steigimo niuansus, komandos formavimo subtilybes, intelektinės nuosavybės apsaugos galimybes, licencijavimą ir sertifikavimą. Bus aiškinamasi, kaip atlikti kokybišką konkurentų analizę, parengti patekimo į rinką strategiją. Dalyviai susipažins su kainodaros principais, pardavimo kanalų pasirinkimu, aptars pozicionavimo, prekės ženklo kūrimo ir komunikacijos svarbą, finansavimogalimybes bei investavimo procesą. Išmokę idėjos pristatymo (angl. pitching) subtilybių finaliniame renginyje jie prisistatys industrijos investuotojams.

Žiniomis dalinsis ir rūpimais klausimais dalyvius konsultuos aukščiausių kompetencijų specialistai: pasaulinio garso verslo mentorius, „Seed Forum International Foundation“ prezidentas Steinar Hoel Korsmo, Kembridžo universiteto mokslų darbuotojas, kompanijų „Semarion“ ir „Majicom“ bendraįkūrėjas, dr. Jeroen Verheyen; advokatų kontoros „TGS Baltic“ daugiadisciplininės gyvybės mokslų komandos atstovai, licencijavimo ir sertifikavimo ekspertė Vilma Bendžiuvienė (UAB „Sertika“); ryšių su visuomene agentūros „Black Unicorn PR“ įkūrėja Julija Jegorova ir kiti. Mentorių ir lektorių sąrašas nuolat pildomas.

Teikti paraiškas dalyvauti „Life Sciences Startup MasterClass“ gali startuoliai arba šiais metais planuojantys įkurti įmonę (gyvybės mokslų srities tyrėjai, dirbantys mokslo ir studijų institucijose bei verslo sektoriuje, jaunieji mokslininkai, studentai ar asmenys, turintys inovatyvių idėjų) su farmacijos, raudonosios biotechnologijos, bioinformatikos, medicinos inžinerijos arba ikiklinikinių, klinikinių tyrimų srities idėja. 

Programos dalyvius projekto ekspertai atrinks vertindami pateiktas idėjas. Svarbu argumentuotas idėjos inovatyvumas ir naujumas, identifikuota sprendžiama mokslinė ar technologinė problema bei siūlomo sprendimo pranašumai prieš rinkoje esančius panašius produktus. Registracija vyksta iki gegužės 10 dienos, dalyvių skaičius ribotas. Registracijos anketą rasite čia.

Programa prasideda gegužės 20 d. Planuojama, kad ji startuos virtualiai, o vėliau, laisvėjant ribojimams, bus organizuojama mišriu būdu. Priklausomai nuo mentorių, sesijos vyks lietuvių arba anglų kalba.

Jei turite klausimų susijusių su atrankos procesu, dalyvavimu ir jūsų turimu de minimis (įmonėms) – susisiekite su projekto „Gyvybės mokslų industrijos plėtros skatinimas“ inovacijų vadybininke dr. Lina Kisiele (Tel. +370 600 45965, el. p. lina.kisiele@mita.lt) arba inovacijų konsultantu Deividu Petrulevičiumi (Tel. +370 645 89138, el. p. deividas.petrulevicius@mita.lt).

Projektas „Gyvybės mokslų industrijos plėtros skatinimas“ – iniciatyva, skatinanti gyvybės mokslų industrijos augimą Lietuvoje ir žinomumą tarptautiniu mastu. Ji apima visa spektrą MITA teikiamų paslaugų nuo konsultacijųdėl inovacijų paramos priemonių iki akceleravimo programų bei pagalbos pritraukiant investicijas.

Pranešimą paskelbė: Karolina Urbonaitė, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra

Rekomenduojame
 
REIMA Stemu Black 36
 
Crocs™ Classic Glitter Lined Clog Starry Skies Glitter 39,5
 
REIMA Lampi Candy Pink 140
 
REIMA Passo 569408F Black 23
 
Trilliance Shampoo Žvilgesio suteikiantis šampūnas, 1000 ml

Parašykite komentarą