Bankai ir Draudimas

Gyventojai tampa ištikimesni vienam kreditoriui

Kredito paslaugomis besinaudojantis Lietuvos gyventojas vidutiniškai per trejus metus pasiima beveik dvi paskolas, o besiskolinantys tampa vis ištikimesni tam pačiam kreditoriui. Tokius duomenis atskleidė specializuoto vartojimo paskolų banko „Bigbank“ užsakymu bendrovės „Carat“ vykdytas tyrimas[ Apklausos duomenis surinko bendrovė „Norstat“.].

61 proc. šalies gyventojų per trejus paskutinius metus banke ar kreditų bendrovėje ėmusių vartojimo paskolą, tai darė vieną, o beveik trečdalis – du arba tris kartus. Keturių ar penkių vartojimo kreditų per pastaruosius metus prireikė 5 proc. gyventojų, šešių ir daugiau – dviem nuošimčiams.

Tyrimas atskleidė, kad per paskutinius trejus metus daugiau nei vieną paskolą ėmę asmenys dažniausiai buvo ištikimi vienam kreditoriui – tik tos pačios kreditų įstaigos paslaugomis naudojosi 48 proc. paskolos gavėjų. Analogiško tyrimo, atlikto 2013 metais, duomenys rodo, kad lojalus vienam kreditoriui buvo tik kas trečias šalies gyventojas.

„Apklausos duomenys atskleidžia, kad auga besiskolinančiųjų lojalumas kreditų įstaigoms. Tai rodo, kad rečiau vaikomasi vienadienių pasiūlymų ar akcijų, vertinama aptarnavimo kokybė, o tai ir suteikia pasitikėjimą konkrečiu kreditoriumi. Be to, tyrimo duomenys atkreipia dėmesį ir į augančią konkurenciją rinkoje – lojalūs klientai yra labai vertinami, o jiems išlaikyti sudaromos puikios sąlygos“, – sako banko „Bigbank AS“ Lietuvos filialo vadovas Rolandas Norvilas.

Dviem arba trim skirtingiems kreditoriams per paskutinius trejus metus įsipareigoję buvo beveik trečdalis gyventojų, ėmusių keletą paskolų. Iš keturių arba penkių skirtingų įstaigų skolinosi 7 proc., o iš šešių ir daugiau – 4 proc. gyventojų.

Labiau iš paskolas teikiančių bendrovių nei iš tradicinių bankų linkę skolintis jaunesni gyventojai. Bankais labiausiai pasitiki 40–49 metų amžiaus lietuviai. Paskolas bankuose moterys, priešingai nei vyrai, ima šiek tiek dažniau nei kreditų bendrovėse, o pastarųjų klientais dažniau tampa ne vieną paskolą turintys asmenys.

Šių metų balandžio mėnesį internetu atlikto tyrimo metu apklausta 500 dirbančių vyresnių nei 20 metų amžiaus šalies gyventojų, per pastaruosius trejus metus ėmusių bent vieną paskolą banke ar kreditų bendrovėje, ir kurių mėnesio pajamos – ne mažesnės nei 200 eurų.

Apie „Bigbank“

„Bigbank” – specializuotas estiško kapitalo bankas, veikiantis Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Suomijoje, Vokietijoje, Austrijoje, Ispanijoje, Olandijoje ir Švedijoje. Lietuvoje bankas teikia vartojimo paskolas, verslo paskolas ir lizingo paslaugą „UNO lizingas“.

Rekomenduojame
 
REIMA Stemu Black 36
 
Crocs™ Classic Glitter Lined Clog Starry Skies Glitter 39,5
 
REIMA Lampi Candy Pink 140
 
REIMA Passo 569408F Black 23
 
Trilliance Shampoo Žvilgesio suteikiantis šampūnas, 1000 ml

Parašykite komentarą