Verslas

„Global Finance“: Šiaulių bankas – geriausias 2022 metų bankas Lietuvoje

Prestižinis verslo ir finansų žurnalas „Global Finance“ geriausiu banku Lietuvoje išrinko Šiaulių banką – bankas šį apdovanojimą iškovojo trečią kartą. „Global Finance“ šiemet jau 30 kartą tradiciškai rinko geriausius pasaulio bankus, o laimėtojai paskelbti daugiau nei 150 šalių.

Anot leidinio atstovų, šių metų apdovanojimus pelnė tie bankai, kurie atsižvelgė į klientų poreikius sudėtingose ​​finansų rinkose, o laimėtojai geriausiai atsižvelgė į greitai kintančius palūkanų normų scenarijus bei sumaniai valdė turtą ir įsipareigojimus.

„Finansų rinkos pastaruoju metu aktyviai reaguoja į besikeičiančią ekonominę situaciją, tad toks tarptautinis apdovanojimas – svarbus ilgalaikių mūsų verslo sprendimų įvertinimas. Ekonomistams svarstant apie pasaulio ekonomikos būklę, klientai ieško tvarių, saugių ir jų poreikius atitinkančių finansinių sprendimų ir partnerių. Svarbu pažymėti, kad „Global Finance“, įvertino ne tik kiekybinius rodiklius – turto augimo, pasiekiamumo, siūlomų sprendimų verslo plėtrai kiekį, bet atsižvelgė ir į rinkos atstovų nuomones. Tad toks įvertinimas didžiausiam lietuviško kapitalo bankui ypač svarbus“, – teigė Šiaulių banko administracijos vadovas Vytautas Sinius.

Latvijoje geriausiu įvertintas „Citadele“ bankas, Estijoje – LHV. „Global Finance“ šiuos bankus įvertino Centrinės ir Rytų Europos šalių kategorijoje. Rinkdami geriausius bankus, leidinio „Global Finance“ ekspertai atsižvelgė ir į pelningumo, produktų ir paslaugų inovacijų lygį, apklausė rinkos analitikus, kredito reitingų analitikus, bankų konsultantus ir kitus verslo atstovus.

Pasak „Global Finance“ įkūrėjo ir redaktoriaus Josepho D. Giarraputo, finansų rinkos iššūkiai šiuo metu daro didelę įtaką pasaulio ekonomikai.

„Bankų krizė JAV veikia ir kitus regionus, tad kaip niekad svarbu identifikuoti geriausius bankus pagal paslaugas, stabilumą ir institucinę patirtį. Šių metų geriausio banko apdovanojimai įvertino finansų institucijas, siūlančias plačiausią paslaugų spektrą ir siūlo patikimas, ilgalaikiams finansiniams santykiams, reikalingus sprendimus“, – sakė „Global Finance“ įkūrėjas.

Konkurso metu atrankos procese buvo apklausti bankų atstovai, rinkos analitikai ir konsultantai iš viso pasaulio. Atrankas atlikę „Global Finance“ redaktoriai rėmėsi konsultacijomis su finansų įmonių atstovais, be to, bankai buvo raginami argumentuotai pagrįsti savo paraiškas.

Leidinys „Global Finance“ geriausią pasaulio banką paskelbs vasarą, tuomet paaiškės ir geriausi pasaulio bankai daugiau nei dešimtyje pagrindinių kategorijų. 1987 metais įkurto „Global Finance“ tiražas siekia 50 tūkst. kopijų, o žurnalas skaitomas daugiau nei 150 valstybių. Tikslinė „Global Finance“ auditorija – tarptautinių bendrovių ir finansų institucijų vadovai, atsakingi už investicijas ir strateginius sprendimus.

Geriausiu 2022 metų banku Lietuvoje Šiaulių bankas buvo išrinktas ir Didžiosios Britanijos verslo dienraščio „The Financial Times“ leidžiamo žurnalo „The Banker“.

Apie Šiaulių banką

1992 m. įsteigtas AB Šiaulių bankas – didžiausias lietuviško kapitalo bankas, stabiliai ir nuosekliai augantis finansinis partneris, ypatingą dėmesį skiriantis verslo finansavimo ir vartojimo finansavimo sprendimams. Šiaulių bankas klientus aptarnauja 37-iuose Lietuvos miestuose. 2022 m. „Dive Lietuva“ užsakymu atlikto slapto pirkėjo tyrimo rezultatai parodė, kad Lietuvoje banko skyriuose besilankančius klientus geriausiai aptarnauja Šiaulių bankas. Banko akcijos įtrauktos į NASDAQ biržos Baltijos Oficialųjį prekybos sąrašą.

Daugiau informacijos:

Monika Rožytė, Šiaulių banko komunikacijos grupės vadovė, monika.rozyte@sb.lt, tel. +370 686 79234

Pranešimą paskelbė: Mindaugas Biliauskas, UAB Headline agency

Parašykite komentarą