Laisvalaikis

Gegužės 30 d.: Eugenijus Skerstonas pristatys savo naujausią leidinį

Leidinio „Prabanga. Mada. Stilius“ tema turėtų sudominti didelį skaitytojų ratą, visus mėgėjiškai ir profesionaliai besidominčius gyvensenos kultūra, ypač – išvaizdos mada, stilingumu, naujovėmis ir veiklos organizavimu prabangos bei mados sektoriuose. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia į knygos sutiktuves ir susitikimą su jos autoriumi socialinių mokslų daktaru Eugenijumi Skerstonu.

„Prabanga. Mada. Stilius“ skirtas visiems, besidomintiems gyvensenos kultūra, kuri ekonominės gerovės šalyse susiformuoja trijų fenomenų – prabangos, mados ir stiliaus – veikiama. Autorius atkreipia dėmesį, kad prabanga, mada ir stilius yra tarpusavyje glaudžiai susiję socialiniai fenomenai, nors jų poveikis dvasiniam ir ekonominiam visuomenės gyvenimui skiriasi. Leidinyje ne tik ieškoma šiuolaikinės gyvensenos ir praeities paveldo ryšių, bet ir aptariami demokratiškumo stiprėjimo nulemti pokyčiai ir ekonominės sumaišties grėsmė, kurią kelia susiformavusi vartotojiška sąmonė.

Savo naujausiame leidinyje „Prabanga. Mada. Stilius“ autorius remiasi pripažintais užsienio tyrinėtojais, kurių svarstymai bus naudingi ieškantiems atsakymo į klausimą, kokia mūsų pačių socialinė tapatybė, kodėl mūsų savikūra tapo priklausoma nuo visagalių rinkoženklių – jais nužymėti visi įspūdingesnio dizaino naujausių technologijų gaminiai, kodėl būtent tokie gaminiai virto individo statusą visuomenėje apibūdinančiomis prekėmis. Bent iš dalies atsakius į šiuos klausimus, pagrįstai būtų galima kelti kitus: kodėl nuo neatmenamų laikų žmonėms patinka gyventi ne tikrovės, o svajonių, iliuzijų pasaulyje? Kodėl juos žavi prabanga, kodėl ji, nors panašiai suprantama, taip skirtingai vertinama? Kodėl sekame madingomis tendencijomis? Kodėl toks sunkiai apibrėžiamas dalykas kaip asmeninis stilingumas yra mums itin didelės svarbos siekinys? Atsakymus į šiuos ir kitus klausimus išgirsite susitikime Nacionalinėje bibliotekoje. Laukiame visų, kuriems išvaizdos mada ne tuštybė, o svarbi pažangios visuomenės emocinio, dvasinio ir ekonominio gyvenimo dalis.

Dr. E. Skerstonas (g. 1958) studijavo ekonomiką Vilniaus universitete, jame dėstė, 1990 m. apsigynė disertaciją. Dirbo įvairiose institucijose ir įstaigose, PHARE projektuose, 2004–2007 metais vertėjavo Europos Komisijoje Liuksemburge. Kalba keliomis užsienio kalbomis. Šiuo metu – Kazimiero Simonavičiaus universiteto docentas, Vilniaus dizaino kolegijos dėstytojas, paklausus viešųjų paskaitų lektorius. E. Skerstonas – šešių išsamių albumų apie gyvensenos kultūrą ir periodinių leidinių straipsnių autorius, radijo bei televizijos laidų pašnekovas, pastaruoju metu – renginių moderatorius, taip pat kelių aprangos bendrovių fotomodelis.

Trumpai apie renginį

Datagegužės 30 d.
Laikas18 val.
VietaKonferencijų salė, V a.
Trukmė1,5 val.
Dalyvavimasįėjimas laisvas
Daugiau informacijossocialiniame tinkle „Facebook“

Pranešimą paskelbė: Renata Surovec, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka

Parašykite komentarą