Verslas

Gamyklos darbuotojai kyla į protestą prieš savo pareigų nevykdančius pareigūnus

Marijampolėje įsikūrusi trąšų perdirbimo gamykla „Arvi fertis“, kurioje dirba daugiau kaip 70 darbuotojų jau ketvirtas mėnuo yra priverstinai sustabdyta.

Gamykla, kuri turi užsakymų ir faktiškai galėtų veikti pilnu pajėgumu tapo teisinių procesų ir pareigūnų neveikimo įkaite. Dėl šios priežasties darbuotojai išleisti priverstinių atostogų ir jau ilgą laiką negauna atlyginimų, tačiau išieškojimą vykdantis antstolis atsisako tenkinti prašymą dėl gamyklos veiklos atnaujinimo, o policijos pareigūnai nesiima jokių veiksmų prieš išieškotojo ir saugos tarnybos savivalę blokuojant bet kokį patekimą į gamyklos teritoriją.

Netgi pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl savivaldžiavimo, skirtos administracinio poveikio priemonės ir gamyklai palankūs teismų sprendimai, leidžiantys tęsti gamyklos veiklą ir tretiesiems asmenims disponuoti jau pagamintomis trąšomis, nekeičia situacijos.

Todėl galimai nesąžiningos konkurencijos priemonės ir pareigūnų neveikimas lemia ne tik teisines bet ir ekonomines pasekmes ginčo šalims, bet ir sukelia sunkiai atitaisomas socialines viso regiono problemas. Jei situacija nebus sprendžiama, Marijampolės darbo birža greitu metus pasipildys naujais bedarbiais.

Užimtumo skatinimas deklaruojamas kaip valstybės prioritetinis tikslas, tačiau susidūrus su konkrečia situacija, šis tikslas pamirštamas. Iš arti matau, kaip niekas nesiryžta nieko keisti, o tada kai prarasiu darbą – bus jau per vėlu, – sakė vienas iš gamyklos darbuotojų.

Reali grėsmė prarasti kvalifikuotą darbą ir vienintelį pragyvenimo šaltinį gamyklos darbuotojus verčia imtis veiksmų, todėl 2019 m. birželio 3 d. 12 val. „Arvi fertis“ gamyklos darbuotojai Marijampolės centrinėje miesto aikštėje (J. Basanavičiaus a.) rengia protestą prieš pareigūnų neveikimą ir tokiu būdu siekia ginti savo konstitucinės teisės į darbą pažeidimą.

Pranešimą paskelbė: Tomas Dudėnas, UAB ,,Arvi fertis“

Rekomenduojame
 
Service Perm Post Treatment Stabilizatorius cheminiam sušukavimui,1000 ml
 
Crocs™ Kids' Fun Lab Super Mario Lights Clog Flame 27
 
Intense Shower Gel Parfumuotas dušo gelis, 200ml
 
Crocs™ Baya Lined Clog Navy/Navy 39,5
 
Crocs™ Classic Bright Cobalt 36,5

Parašykite komentarą