Verslas

Gaminančių vartotojų skaičius Lietuvoje auga: TIPS naujo saulės parko vystymui skirs 2,4 mln. Eur

2022 m. sausio mėn. TIPS pasirašė saulės parko vystymo paskolos sutartį su UAB Solarbank. Grikapalio saulės parkas lyginant su moderniausia Lietuvoje esančia dujų elektrine pagamindamas tokį patį kiekį elektros energijos sutaupys 1 478 t CO2 ekvivalento per metus ir taip prisidės prie klimato kaitos padarinių šalinimo. 

Finansavimas projektui teikiamas Viešųjų investicijų plėtros agentūros (VIPA) kartu su investicine bendrove „Europos energijos efektyvumo fondas“ (EEEF) įkurtos investicijų platformos „Tvarių išteklių plėtros skatinimas“ (TIPS) lėšomis.

Nauja sutartis skirta finansuoti Grikapalio saulės parko antrąjį vystymo etapą. Pirmasis etapas buvo finansuotas VIPA lėšomis, jo įgyvendinimas baigtas 2021 m. lapkričio mėn.. II etapo paskolos suma sudaro 1,09 mln. Eur, bendra paskolų suma – 2,4 mln. Eur.

Grikapalio saulės parkas, pastatytas 17 ha plote. Bendra (I ir II etapų) galia sudarys 3350 kW, o per metus parkas pagamins daugiau kaip 4 522 500 kWh energijos. Pasinaudoję Grikapalio saulės parko paslaugomis gaminančiais vartotojais taps daugiau nei 500 fizinių ir juridinių asmenų.

„Tai, kad mūsų finansuojami projektai įgauna tęstinumą, rodo, kad tvarios investicijos yra patrauklios, o saulės parkų teikiamos paslaugos – paklausios. Kartu su vystytojais ir gyventojais bei verslininkais, pasirenkančiais žalią energiją, didiname energijos vartojimo efektyvumą ir taip kuriame tvaresnę ateitį“, – teigia Asta Gladkauskienė, VIPA Klientų aptarnavimo departamento vadovė.

Grikapalio saulės parke yra naudojami ekologiški dvipusiai  Solitek saulės moduliai, pagaminti Lietuvoje. Stiklas stiklas dvipusiai moduliai surenka ne tik tiesioginę saulės šviesą, bet ir jos atspindžius nuo žemės ar stogo. Dėl šios technologijos saulės moduliai gali generuoti ir iki 45% daugiau elektros.

Įrenginiams yra suteikiama 30 m. veikimo garantija, o po 30 m. eksploatacijos jie išlaiko 87 proc. efektyvumo. Stiklas stiklas moduliai yra visiškai perdirbami ir sertifikuoti Cradle to Cradle inovacijų instituto kaip ekologiškiausi fotovoltiniai saulės moduliai pasaulyje.

Pranešimą paskelbė: Viktorija Voroncova, Viešųjų investicijų plėtros agentūra (VIPA) / Public Investment Development Agency

Parašykite komentarą