Verslas

Gaminančių elektros vartotojų skaičius auga kaip ant mielių: į ESO kreipiasi rekordinis kiekis gyventojų

Šalies gyventojai neabejotinai įsitikino saulės elektrinių naudomis – bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) sulaukia itin daug prašymų išduoti technines sąlygas nuosavų elektrinių prijungimui prie skirstomųjų tinklų. Per pirmą šių metų pusmetį gauta daugiau nei 22  tūkst. arba 183 proc. daugiau prašymų nei tuo pačiu laikotarpiu pernai.

„Siekiame įgalinti žaliosios energetikos proveržį ir nuoširdžiai džiaugiamės dideliu gyventojų susidomėjimu tapti gaminančias vartotojais. Todėl dedame visas įmanomas pastangas, kad reikiamas technines sąlygas galėtume parengti ir pateikti kaip tik įmanoma greičiau. Sustiprinome darbuotojų pajėgas, tačiau prašome visų kantrybės ir supratingumo“, – teigia ESO Tinklų plėtros vadovas Ovidijus Martinonis.

Pasak ESO atstovo, natūralu, kad žmogiškieji resursai nėra pritaikyti tokiai didelei paraiškų bangai, tačiau jei atsakymo į pateiktą paraišką gyventojas negauna per keletą dienų, nerimauti nėra ko – visi prašymai techninėms sąlygoms bus atidžiai išnagrinėti.

Kaip pabrėžia O. Martinonis, ESO prioritetas yra kokybiškos elektros energijos užtikrinimas, todėl visada siekiama suteikti geriausią paslaugą ir gyventojui pateikti prijungimo sąlygas tik kruopščiai įvertinus visas technines galimybes.

Dėl naujo valstybės kvietimo teikti paraiškas paramai saulės elektrinėms gauti šiuo metu smarkiai padidėjo pateiktų paraiškų skaičius, todėl gaminančio vartotojo ir kitų klientų prijungimų sąlygų parengimas gali užtrukti iki 40 kalendorinių dienų.

ESO duomenimis, Lietuvoje savo elektrą gamina jau daugiau nei 20 tūkst. gyventojų, iš kurių nutolusių gaminančių vartotojų skaičius sudaro jau daugiau nei 6 tūkst. gyventojų.

Pranešimą paskelbė: Paulius Kalmantas, Ignitis grupė, UAB

Parašykite komentarą