Transportas

„Finnair” pripažinta geriausia aviakompanija Šiaurės Europoje

Pasauliniuose avialinijų apdovanojimuose Suomijos aviakompanija „Finnair” pripažinta geriausia 2010 metų Šiaurės Europos oro bendrove. Apdovanojimai įteikti remiantis tarptautinės organizacijos „Skytrax” atliktu nepriklausomu rinkos tyrimu.

Kompanija „Skytrax” kasmet atlieka nepriklausomas apklausas, kuriomis siekiama įvertinti oro bendroves ir jų teikiamų paslaugų kokybę. Šiemet apklausoje dalyvavo apie 18 mln. keleivių iš 100 pasaulio šalių. Apklausa vykdyta 2009 m. liepos – 2010 m. balandžio mėnesiais.

„Klientai mums yra svarbiausi, labai džiaugiamės tokiu jų įvertinimu, – sako bendrovės „Finnair” už komunikaciją atsakingas vyresnysis viceprezidentas Christeris Haglundas. – Tai rodo, kad kompanijos paslaugos vertinamos pasauliniu mastu. Kad pateisintume klientų lūkesčius, mes ir toliau jas plėtosime ir stengsimės padaryti dar geresnes.”

Pagal „Skytrax” reitingus „Finnair” priskiriama keturių žvaigždučių aviakompanijų kategorijai. Bendrovė priklauso avialinijų aljansui „The oneworld alliance”, kurį „Skytrax” šiais metais taip pat apdovanojo. Jis geriausiu avialinijų aljansu pasaulyje paskelbtas jau septintą kartą.

„Esame gerai žinomo, visame pasaulyje pripažinto avialinijų aljanso nariai, – sako Paavo Virkkunenas, atsakingas už kompanijos narystę aljanse. – Kartu su partneriais „Finnair” aktyviai padėjo plėtoti šios organizacijos paslaugų ir kokybės standartus”.

Aviakompanija „Finnair” yra viena seniausių Europoje, įkurta 1923 metais. Svarbiausia „Finnair” akcininkė yra Suomijos vyriausybė, kuri valdo 55,8 proc. akcijų. Kiti akcininkai – draudimo ir kitos kompanijos, privatūs asmenys. Apie 20 proc. akcijų priklauso užsienio kompanijoms ar asmenims. Šiuo metu bendrovėje dirba apie 8 tūkst. darbuotojų. Per parą „Finnair” atlieka apie 200 reisų, tarp jų į svarbiausius Azijos oro uostus – Kinijos, Indijos, Japonijos, Pietų Korėjos ir Tailando. 2009 metais kompanija pervežė apie 7,4 mln. keleivių. Skrydžius į Vilnių „Finnair” pradėjo vykdyti prieš 17 metų. Populiariausi lietuvių maršrutai pagal pernai šalyje „Finnair” parduotų bilietų skaičių yra Helsinkis, Pekinas, Niujorkas, Bankokas, Delis ir Šanchajus.

Parašykite komentarą