Investicijos

„FinBee“ planuose – paskolos verslui

Tarpusavio pinigų investavimo ir skolinimo platforma „FinBee“ sparčiai auga – per tris veiklos mėnesius vartotojams išdavė 176 tūkst. eurų vartojimo paskolų. Ateityje numatoma teikti paskolas ir verslo įmonėms, kurioms reikia paprasto, patogaus ir greito finansinio sprendimo.

„FinBee“ veiklos rezultatai, palyginti su kitomis Lietuvoje veikiančių skolinimo platformų trijų mėnesių duomenimis, yra keliskart geresni – investuotojams buvo pasiūlyta vartojimo paskolų 6,8 karto daugiau, nei jų per tris veiklos mėnesius suteikė startavusi pirmoji platforma.

„Nuo „FinBee“ veiklos pradžios per tris mėnesius įdarbinti savo lėšas nusprendė 781 smulkusis investuotojas. Smulkieji investuotojai sėkmingai naudojasi galimybe per mūsų platformą saugiai ir paprastai investuoti į paskolas, o vartotojai – pasiskolinti pigiau ir lengviau. Nors sparčiai augame, mums iki šiol svarbiausia surasti investuotojams klientą, kuris laiku vykdytų savo įsipareigojimus. Štai kodėl šiuo metu neturime vėluojančių įmokų“, – teigia prekės ženklą „FinBee“ valdančios UAB „Finansų bitė“ direktorius Laimonas Noreika.

Pasak jo, klientų analizė rodo, kad į „FinBee“ vis tik daugiausia kreipiasi gyventojai, ketinantys refinansuoti paskolą, t.y. persiskolinti pigiau tam, kad grąžintų anksčiau paimtas brangias paskolas. Net 6 iš 10 paskolų vartotojai ima senų skolų refinansavimui.

„FinBee“ duomenimis, 55,5 proc. visų skolintojų sudaro investuotojai, kurių amžius siekia iki 35 metų, 21,7 proc. – iki 50 metų. Pagal lytį aktyviausiai savo lėšas įdarbina vyrai – jų paskolos sudaro 90,5 proc. visų per platformą suteiktų vartojimo paskolų. Daugiausia skolintojų yra iš Vilniaus ir Kauno – atitinkamai 46,2 proc. ir 13,2 proc. visų skolintųjų.

Smulkieji investuotojai per „FinBee“ platformą gali pasirinkti norimą gauti grąžą (ji šiuo metu svyruoja nuo 6 proc. iki 40 proc. palūkanų per metus), investavimo trukmę ir norimą rizikos dydį. Siekiant išskaidyti vienos paskolos riziką, investuotojas gali lėšas skolinti daugeliui besiskolinančiųjų, o jo paskolos suma vienam skolininkui gali tesiekti 5 eurus.

„Netolimoje ateityje planuojame teikti paskolas smulkaus ir vidutinio verslo įmonėms, kurioms reikia paprasto, patogaus ir greito finansinio sprendimo. „FinBee“ skolinimo platforma nuo pat pradžių kurta išnaudoti galimybę skolinti ir verslui, o startuoti su šia paslauga mums leidžia sparčiai augantis investuotojų į paskolas ratas. Manome, kad didžioji dalis išduodamų paskolų bus nuo kelių tūkstančių iki kelių dešimčių tūkstančių eurų“, – sako L. Noreika.

Jo teigimu, Lietuvos banko ir „Invega“ apklausos rodo, kad šiandien smulkiam ir vidutiniam verslui pasiskolinti yra labai sudėtinga. Tuo tarpu „FinBee“ suteiktų galimybę įmonėms naudotis patogiu finansavimo sprendimu, neribojant jokių veiklos sektorių.

„Tikime, kad nuoširdžiai dirbdami su smulkiu ir vidutiniu verslu, galėsime suteikti pakankamai informacijos investuotojams apie riziką, susijusią su paskolos finansavimu, ir tinkamai subalansuoti paskolų sąlygas tarp skolintojo ir besiskolinančiojo“, – sako L. Noreika.

2015 metų rugpjūčio viduryje startavusi „FinBee“ veikia kaip skolinimo platforma, kur investuotojai patys nusprendžia kam ir kokiomis sąlygomis suteikti paskolą.

Tarpusavio skolinimas (angl. p2p lending) yra pasaulyje sparčiai populiarėjantis skolinimo ir investavimo būdas, kuomet skolintojai ir besiskolinantys yra fiziniai asmenys, o tarpusavio skolinimo platforma yra tik tarpininkė tarp jų. Visas pelnas už suteiktas paskolas tenka paskolą suteikusiam asmeniui, o platforma uždirba iš komisinių mokesčių, taikomų besiskolinantiems.

Nuotr. UAB „Finansų bitė“ direktorius Laimonas Noreika

Rekomenduojame
 
Service Perm Post Treatment Stabilizatorius cheminiam sušukavimui,1000 ml
 
Crocs™ Kids' Fun Lab Super Mario Lights Clog Flame 27
 
Intense Shower Gel Parfumuotas dušo gelis, 200ml
 
Crocs™ Baya Lined Clog Navy/Navy 39,5
 
Crocs™ Classic Bright Cobalt 36,5

Parašykite komentarą