Verslas

Finansų ministrė G. Skaistė: „Pasiektas sutarimas dėl 5 mlrd. eurų paramos Ukrainai artimiausiu metu“

Šiandien Europos Sąjungos (ES) finansų ministrai neformaliame ECOFIN Tarybos posėdyje pasiekė politinį sutarimą dėl 5 mlrd. eurų paramos Ukrainai. Ši parama bus teikiama lengvatinių ES paskolų šaliai forma. Anot Prahoje viešinčios finansų ministrės Gintarės Skaistės, Lietuva yra pasiruošusi kaip galima greičiau suteikti Europos Komisijai reikalingą garantiją, siekiant, kad parama Ukrainą pasiektų kuo greičiau.

„Besiginančiai Ukrainai reikalingas Vakarų partnerių finansavimas. ES šiuo atžvilgiu vaidina itin svarbų vaidmenį. Šiandien su kitais ES finansų ministrais priėmėme politinį sprendimą dėl 5 mlrd. eurų paramos, kuri Ukrainą pasieks lengvatinių paskolų forma. Lietuvoje esame pasirengę operatyviai atlikti žingsnius suteikiant Europos Komisijai reikalingą garantiją. Turime bendromis pajėgomis užtikrinti, kad tęsiantis karui būtų išlaikytas Ukrainos makroekonominis stabilumas. Tam svarbu artimiausiu metu rasti sutarimą ir dėl papildomos paramos dotacijų forma“, – teigė finansų ministrė Gintarė Skaistė.

Tikimasi, kad sprendimo priėmimo procesas dėl Europos Komisijos rugsėjo 7 d. pateikto teisinio pasiūlymo šiuo klausimu bus užbaigtas ES Taryboje ir Europos Parlamente kaip galima greičiau. Preliminariai numatoma, kad pirmoji paramos dalis Ukrainą galėtų pasiekti jau spalio mėn. pradžioje.

Pasak ministrės, nors padaryti reikšmingi žingsniai padėti Ukrainai, tačiau šalis susiduria su vis didėjančiu finansiniu spaudimu, todėl Europos Komisija turėtų kuo skubiau pateikti pasiūlymą dėl likusios finansinės paramos dalies – 3 mlrd. eurų (iš birželį EVT patvirtinto 9 mlrd. eurų pagalbos paketo šiuo metu yra išmokėta 1 mlrd. eurų). Svarbu užtikrinti, jog tarptautiniai partneriai ir toliau remtų Ukrainą, o ruošiantis ilgalaikiam rekonstrukcijos etapui būtų išlaikomas balansas tarp pagalbos priemonių formų: paskolų ir garantijų.

Kviečiame naudotis finansų ministrės G. Skaistės prieš Euro grupės posėdį Prahoje padarytu pareiškimo žiniasklaidai video:

https://newsroom.consilium.europa.eu/permalink/238834

Pranešimą paskelbė: Justas Kačerauskas, LR Finansų ministerija

Parašykite komentarą