Verslas

Finansų ministerija skatins privačias iniciatyvas teikiant paramą Ukrainai

Finansų ministerija informuoja, jog Rusijos karo prieš demokratinę Ukrainą kontekste, analizuojama galimybė keisti Labdaros ir paramos įstatymą, siekiant skatinti paramos teikimą ukrainiečiams. Šiais pakeitimais siekiama Ukrainai taikyti analogišką paramos režimą, kuris šiuo metu taikomas Europos ekonominės erdvės valstybėms. 

„Stebint beprecedentę V. Putino karinę agresiją prieš taikią Ukrainą, didžiuojamės Lietuvos piliečių ir verslo aktyvumu organizuojant įvairią pagalbą ukrainiečiams. Ne paslaptis, jog šioje netikėtoje situacijoje susiduriama su egzistuojančiais teisiniais ribojimais, kurių anksčiau nebuvo galima numatyti. Todėl analizuojame galimybes teikti Labdaros ir paramos įstatymo pataisas, sudarant sąlygas verslui tiesiogiai teikti paramą Ukrainos paramos gavėjams ir pasinaudoti mokesčių lengvata“, – pažymėjo finansų ministrė G. Skaistė.

Anot ministrės, Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) vertins kiekvieną konkretų atvejį ir  atsižvelgs į veiklos turinį, o ne formą, ir nestabdys mokestinių lengvatų taikymo dėl formalių neatitikimų, jeigu savo esme suteikta parama tikrai buvo panaudota visuomenei naudingiems tikslams karo Ukrainoje kontekste.

Taip pat, siekiant išvengti galimo piktnaudžiavimo toliau galios kontrolės mechanizmai.

Anot ministerijos, šiuo neapibrėžtu karinio konflikto Ukrainoje metu, mokestinės lengvatos taikomos ir tada, kai verslas suteikia paramą Lietuvos paramos gavėjo statusą turintiems asmenims, kurie šią paramą panaudoja Ukrainai remti.

Pranešimą paskelbė: Daiva Baužienė, LR Finansų ministerija

Parašykite komentarą