Bankai ir Draudimas,  Investicijos

Finansinis išprūsimas ir suvokimas apie greitas paskolas

Supratimas apie pinigus ir kaip elgtis su jais  ateina iš vaikystės. Dauguma vaikų natūraliai neturi paprasčiausio supratimo, iš kur gaunami pinigai ir kaip teisingai elgtis su jais. Vaikams pinigai – tai tik būdas gauti norimų žaislų ir pramogų sau, o ne sunkus tėvų darbas virstantis maistu ir stogu virš galvos. Tie patys vaikai vieną dieną užauga, tinkamai išauklėti suvokia pinigų prasmę, bet visgi dalis tampa netaupumo ir nekontroliuojamo vartojimo pavydžiais. Akcija! Nuolaida! Blizga! Pinigai sklaidomi į kairę ir į dešinę, neskaičiuojant kiek reikia pasilikti pragyvenimui iki kitos algos.

Pritrūkus keli dešimčių litų iki sumos už kurią galima įsigyti blizgantį norimą daikčiuką griebiamasi skolinimosi. Tėvai, giminaičiai, draugai, galiausiai greita paskola. Atrodo nieko nereiškia pasiskolinti truputėlį pinigų, juk greitai bus atlyginimas iš kurio galima bus gražinti paskolą.

Įtaką greitųjų paskolų ėmimui turi ir labai paprastas jų gavimo būdas. Nereikia eiti į bankus, stovėti eilėse, užtenka užpildyti paraišką internetu, patvirtinti tapatybės duomenis, išimtinais atvejais pakalbėti su paskambinusiu konsultantu ir viskas. Netgi dvejojančius suvilioja teiginys, jog pirma paskola be palūkanų. Tad 15-30 min ir jau gali lėkti į parduotuvę – sąskaita vėl pilna – paskola veikia!

Paskolos yra  tikras išsigelbėjimas esant skubiam ir neplanuotam atvejui.  Tačiau kuomet žmonės įpranta skolintis kiekvienam buitiniam ar asmeniniam daikteliui, kurio užsigeidžia čia ir dabar… Vyresnioji karta nesupranta kaip galima taip skolintis ir netaupyti. Tik paklausyk kiek tos mūsų močiutės iš savo menkos pensijos sugeba sutaupyti. O mes ne veltui esame vadinami „besiskolinančių karta“. Ir  ne todėl, kad skolinamės iš draugų po kelis ar keliasdešimt litų, bet dėl to, kad gyvename „išsimokėtinai“ ir apsikrovę kreditais. Tai tarsi dar viena priklausomybės forma .

Visgi gerai kuomet sugebama laiku atsiskaityti su paskolų bendrovėmis. Paskolu palukanos yra gana salyginai aukštos, tad nesugebėjus laiku atsiskaityti, mokami delspinigiai, baudos  – palūkanos auga ir staiga iš poros šimtų litų paskolos reikia gražinti porą tūkstančių.

 

Rekomenduojame
 
EMU Australia Magical Unicorn Walker Pale Pink 18M+
 
ALTERCORE 552 Black 37
 
Sorel Mac Hill Chukka Men's Waterproof Black/Dark Moss 42
 
EMU Australia Wallaby Sequin Deep Pink 27
 
EMU Australia Toddle Deep Pink 18M+

Parašykite komentarą