Buitis, Namai

Faktai apie mikrobangų krosnelę, kurių dar nežinojote

Minučių skaičiavimas, nuolatinis skubėjimas, virtinės darbų – visa tai puikiai apibūdina dabartinį mūsų gyvenimą. Prietaisai, kurie pagreitina kasdienę žmogaus veiklą, šiais laikais tampa itin vertinami. Vienas iš jų – populiarioji mikrobangų krosnelė, gelbstinti, kai neturime daug laiko net valgio gaminimui. O kaip dar galime išnaudoti šio prietaiso privalumus?

Ne tik vakarienei pasišildyti

Mikrobangų krosnelę galima panaudoti ne vien paprastam maisto pašildymui. Mokant improvizuoti, šis prietaisas jūsų virtuvėje gali padėti iš tiesų nemažai.

Visų pirma, mikrobangų krosnelė puikiai tinka įvairioms prieskoninėms žolelėms džiovinti. Įdėkite jas tarp popierinio rankšluosčio skiaučių ir, nustatę aukštą temperatūrą, pašildykite apie 5 minutes. Tuomet ištraukite, sutrupinkite ir suberkite į sandariai uždaromą indą.

Visų antra, ji taip pat pasitarnauja, norint lengvai nulupti įvairias daržoves – pašildykite jas, leiskite šiek tiek pastovėti ir galiausiai be didesnių pastangų nulupkite. Taip daryti ypač naudinga su svogūnais. Nupjaukite jų galus ir pakaitinkite mikrobangų krosnelėje 20-30 sekundžių – pašildyti jie lupasi lengvai, o juos pjaustant, neverčia ašaroti.

Mikrobangų krosnelėje, taip pat greitai ir be jokio vargo galima paskrudinti riešutus. Viskas, ko reikia, tai įvynioti juos į popierinį rankšluostį ir pakaitinti apie 30 sekundžių. O pašildžius nepjaustytas citrinas ar apelsinus, labai lengva išspaustų iš šių vaisių visas sultis.

Gali pakeisti orkaitę

Nors įprastų mikrobangų krosnelių populiarumas neblėsta, nuolatinės inovacijos šiandien leidžia pagaminti ir tokias, kurios pakeičia net ir orkaites. „Pastebima tendencija, kad vis daugiau žmonių renkasi konvekcines mikrobangų krosneles, jas perka todėl, kad šio savo funkcijomis panašios į orkaitę, tačiau užima vietos ir kainuoja mažiau“, – teigė „Samsung Electronics Baltics“ buitinės elektronikos padalinio Lietuvoje vadovas Miroslavas Ramanavičius. Šios krosnelės nuo įprastų skiriasi tuo, jog turi kaitinimo elementą ir ventiliatorių, tolygiai paskirstantį karštą orą viduje – būtent todėl, kaip ir orkaitėse, jose galima kepti pyragus, mėsą ar panašiai.

„Žmonės, kurie nuogąstauja, kad įvairios mikrobangų ar konvekcinės krosnelės suvartoja labai daug elektros energijos, atkreipia dėmesį į išmaniąsias mikrobangų krosneles, kurios paprastai turi „Eko“ režimą, padedantį sutaupyti, – teigė M. Ramanavičius, – žinoma, tokiuose įrenginiuose gausu ir kitų funkcijų, pavyzdžiui, juose automatiškai parenkamas maisto šildymo laikas, galingumas ir pan.“

Dalykai, kurių reikia saugotis

Vis tik reikėtų įsidėmėti, ko jokiu būdu negalima dėti į mikrobangų krosnelę. Pirma, nešildykite maisto, įdėto į plastikinius, popierinius maišelius ar įvynioto į foliją – tokiu atveju jie ne tik gali skleisti pavojingas chemines medžiagas, tačiau ir sukelti gaisrą. Panašus rezultatas tikėtinas pašildžius jogurto indelius ar, pavyzdžiui, maisto dėžutes, pagamintas iš plastiko.

Kalbant apie maisto produktus, nešildykite kiaušinių ir vynuogių, priešingu atveju – galite sulaukti sprogimo. O aitrieji pipirai užsidegs, paskleisdami akis ir gerklę griaužiančius dūmus.

Kita vertus, nerekomenduojama mikrobangų krosnelių įjungti ir tada, kai jose nieko nėra. Magnetronai, kurie leidžia mikrobangų krosnelei funkcionuoti, sugers jos pačios skleidžiamas mikrobangas ir tai gali krosnelę sugadinti.

Tai įdomu:

• Pirmoji mikrobangų krosnelė buvo šaldytuvo dydžio ir kainavo 5 tūkst. JAV dolerių (13,5 tūkst. litų)
• Mikrobangų krosnelė buvo išrasta atsitiktinai II-ojo Pasaulinio karo metu. Pirmasis joje pašildytas produktas buvo kukurūzų spragėsiai.
• Masiškai gaminti mikrobangų krosnelės pradėtos 1962 metais.
• Techniniu požiūriu mikrobangų krosnelės naudoja milimetrinio ilgio bangas, tačiau pavadinimas buvo tyčia pakeistas siekiant pasinaudoti to meto visuomenės susidomėjimu mikrokompiuteriais.

Parašykite komentarą