Įvairenybės

EWA pusmečio finansinius tikslus įvykdė: skaičiuoja ir pardavimų, ir pelno augimą

Pirmą šių metų pusmetį akcinė bendrovė „East West Agro“ (EWA), prekiaujanti modernia žemės ūkio technika, pardavimų pajamas išaugino 30 proc. iki 14,30 mln. eurų (2017 m. I pusmetis – 11,09 mln. eurų). Bendrasis įmonės pelnas augo penktadaliu iki 2,10 mln. eurų (2017 I pusmetis – 1,75 mln. eurų). Bendrovės EBITDA lyginamuoju laikotarpiu padidėjo 6 proc. iki 0,69 mln. eurų (2017 I pusmetis – 0,65 mln. eurų).

„Nors gegužės ir birželio mėnesiais šalį alinusi stichinė sausra pristabdė ūkių investicijas, tačiau biudžete numatytus pusmečio rodiklius pasiekėme. Tai lėmė rinkoje ir toliau auganti mūsų traktorių ir ypač kombainų paklausa. Prie gerų rezultatų taip pat prisidėjo pernai Šiauliuose ir Kupiškyje atidaryti nauji aptarnavimo centrai – šiuo metu didžiausią grąžą jie generuoja teikdami serviso ir atsarginių detalių pardavimo paslaugas, o ateityje jų indėlis tik stiprės“, – sako Danas Šidlauskas, EWA Vykdomasis direktorius.

Vis dėlto, Lietuvos agrarinės ekonomikos instituto skelbiamos būsimo grūdinių augalų derliaus prognozės nuteikia mažiau optimistiškai – skelbiama, kad šiemet jis bus ketvirtadaliu (24,9 proc.) mažesnis. Pasak D. Šidlausko, šis faktas neabejotinai gali turėti įtakos tiek visos rinkos, tiek ir bendrovės antrojo pusmečio veiklos rezultatams. 

Pardavė daugiau traktorių ir kombainų

EWA skaičiuoja, kad per šešis šių metų mėnesius Lietuvoje buvo įregistruotas 61 bendrovės importuojamas „Massey Ferguson“ traktorius – tai yra 15 proc. daugiau negu tuo pačiu laikotarpiu pernai. Kombainų pardavimai augo dar labiau – šį pusmetį buvo įregistruoti 18 bendrovės parduoti javų kombainų, tai yra 64 proc. daugiau negu prieš metus.

„Bendrai naujų traktorių rinka Lietuvoje demonstruoja 20 proc. augimą, o javų kombainų rinka traukėsi beveik ketvirtadaliu. Nepaisant rinkoje matomų tam tikrų turbulencijų, toliau sugebame augti, stipriname savo atstovaujamų prekės ženklų pozicijas, ieškome naujų galimybių ir partnerysčių, kad kuo plačiau diversifikuotume savo pajamų šaltinius“, – sako D. Šidlauskas.  

Šių metų vasario mėn. EWA pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Čekijos žemės dirbimo padargų stambiems ūkiams gamintoja „Bednar FMT“. Šiemet bendrovė daugiau dėmesio skiria šio gamintojo gaminių demonstracijoms Lietuvoje, o jų pardavimų augimą planuoja jau kitais metais.  Artimiausiu metu bendrovė Lietuvoje pristatys ir visiškai naują „Massey Ferguson“ produktą – itin galingą IDEAL javų nuėmimo kombainą, kuris didžiausioje pasaulyje žemės ūkio parodoje „Agritechnica“ yra apdovanotas „Machine of the Year 2018“ prizu.

„Matome neužpildytą nišą ir norime tuo pasinaudoti – itin dideli profesionalūs ūkiai Lietuvoje pasigenda jiems pritaikytos galingos žemės ūkio technikos. Pirmieji naujojo kombaino bandymai vyks jau šį rugpjūtį, o prekybą juo pradėsime 2019 metais. Tai yra didžiausio kainos segmento produktas, atnešiantis reikšmingą indėlį įmonės pajamų struktūroje“, – sako D. Šidlauskas.

Įdarbino daugiau darbuotojų

Šių metų pirmąjį pusmetį EWA skaičiuoja trečdaliu (34 proc.) išaugusias veiklos sąnaudas – jos siekė 1,90 mln. eurų (2017 m. I pusmetis – 1,42 mln. eurų). Viena iš jų augimą lėmusių priežasčių – išsiplėtusi bendrovės komanda.

„Šiemet sukūrėme 18 naujų darbo vietų, peržiūrėjome dalies darbuotojų atlyginimus. Dabar įmonėje iš viso dirba 88 savo srities specialistai – trečdaliu daugiau negu pirmojo pusmečio pabaigoje pernai“, – sako D. Šidlauskas.  

Bendrovės veiklos sąnaudas šiemet didino ir ilgalaikio turto nusidėvėjimas bei augusios nuomos sąnaudos.  Vien bendrovės nuomojamos patalpos Kauno raj. per metus išsiplėtė du kartus – padidėjo ir biuro, ir serviso bei technikos saugojimui skirti plotai.

——
Lietuviško kapitalo akcinė bendrovė EWA, įkurta 2006 m., šiandien yra viena didžiausių žemės ūkio technikos prekybos įmonių Lietuvoje. Šio sektoriaus bendrovių TOP 3-uke savo pozicijas sėkmingai įtvirtinusi EWA atstovauja tokiems visame pasaulyje pripažintiems žemės ūkio technikos gamintojams kaip „Massey Ferguson“, „Bednar“, „Dal-bo“ ir kitiems. Šiuo metu EWA Lietuvoje aptarnauja daugiau kaip 7 tūkst. ūkininkų ir žemės ūkio bendrovių.

Pranešimą paskelbė: Skomantas Rukuiža, UAB East West Agro

Parašykite komentarą