Verslas

„Evernord“ sėkmingai išplatino 42,7 milijono eurų vertės „Marijas 2 SIA“ obligacijas

Finansų maklerio įmonė „Evernord“ su partneriais sėkmingai išplatino pirmojo 50 mln. eurų  emisijos etapo 42,7 mln. eurų vertės „Evernord Real Estate Fund III“ ir Estijos NT plėtojimo bendrovės „Novira Capital“ valdomos bendrovės „Marijas 2 SIA“ obligacijų emisiją. Ši vienerių metų emisija yra tarpinis finansavimo įrankis, skirtas šiuo metu jau veikiančio verslo centro „Novira Plaza Riga” statybų metu išleistų obligacijų refinansavimui.

Metinis emisijos pajamingumas sudaro 10 proc., palūkanų kuponai investuotojams bus išmokami kas ketvirtį. Emisija bus išperkama 2025 metų gegužės 30 dieną, tačiau emitentas pasilieka teisę obligacijas išpirkti anksčiau. Tarpinio finansavimo emisijoje dalyvavo 62 proc. ankstesnės emisijos vertybinius popierius įsigijusių investuotojų, o bendra naujų investuotojų paraiškų vertė gerokai viršijo pirmuoju naujos emisijos etapu renkamos sumos dydį.  

„Ši emisija yra savotiška vyšnia ant daugiasluoksnio „Novira Plaza“ finansavimo torto. Verslo centras jau nuo 2024 m. vasario pradėjo įprastą komercinio nekilnojamojo turto objekto gyvenimą, o pasiekus numatytus verslo centro užimtumo rodiklius, skolos vertybiniai popieriai bus išperkami banko paskolos lėšomis. Tai buvo ilga, techniškai sudėtinga, tačiau labai įdomi ir investuotojams patikusi kelionė „Evernord“ komandai suteikusi neįkainuojamos patirties ir galimybių panašius finansavimo modelius taikyti drąsiau ir plačiau“, – pažymėjo „Evernord“ direktorė Vismantė Šepetienė.

„Novira Plaza“, kurio didžioji dalis akcijų priklauso „Evernord Asset Management“,   yra užbaigtas statyti ir šiuo metu yra įrengiamas nuomininkams. Šiuo metu jau išnuomota daugiau nei 40 proc. verslo pastato ploto, dar dėl 48 proc. ploto nuomos vyksta aktyvios derybos.

„Novira Plaza“ yra modernus A klasės verslo centras pačiame Rygos centre. Verslo kompleksas išsiskiria tvariais sprendimais, žaliųjų zonų gausa ir pažangia infrastruktūra, tinkama pėstiesiems, dviratininkams ir vairuotojams. Naujasis verslo centras nuomininkams siūlo galimybę lanksčiai susiplanuoti darbo vietų išdėstymą. Projekto vystytojai siekia, kad pirmaisiais pastato eksploatavimo metais jiems būtų suteiktas „LEED Platinum“ sertifikatas.

„Novira Plaza“ verslo centre esančiose bendradarbystės erdvėse bus sukurta 250 darbo vietų verslininkams, laisvai samdomiems darbuotojams, startuoliams ir įmonėms, ieškančioms lanksčios ir dinamiškos darbo aplinkos. Nuomos sutartis su verslo kompleksu jau yra pasirašiusios žinomos Baltijos šalyse veikiančios įmonės, įskaitant „PwC Latvia“, „SIA Wolt Latvia“, „GoCardless“.

Daugiau informacijos:

Vismantė Šepetienė
E.paštas: vismante.sepetiene@evernord.com
Tel.: +37068668382

Pranešimą paskelbė: Ineta Stravinskaitė, Fcomm, UAB

Parašykite komentarą