Sveikata

„Eurovaistinė“ vilniečiams pataria kalio jodidą nešiotis su savimi

Vilniuje pradedamas dalinti kalio jodidas. „Eurovaistinės“ komunikacijos vadovė Laura Bielskė sako, kad kalio jodidas dalinamas 54 sostinės vaistinėse. Iš viso tinkle bus išdalinta daugiau nei 62000 nemokamų vaisto pakuočių.

Kalio jodidas nėra maisto papildas, tai vaistas, kuris vartojamas tik tada, kai yra pranešta apie visuotinai pavojingą situaciją – aplinkoje pasklidusį radioaktyvųjį jodą. Kalio jodido būtina suvartoti vos gavus informaciją iš SAM, per 2–8 valandas pasklidus radioktyviajam jodui aplinkoje.

Vaistininkas Mindaugas Rutalė sako, kad kalio jodidą reikėtų laikyti įprastai kaip ir kitus vaistus kartu su pakuotės lapeliu, kuris išduodamas vaistinėje. Vaistai turi būti laikomi sausoje, nuo saulės apsaugotoje ir vaikams nepasiekiamoje vietoje. „Siūlyčiau kalio jodidą turėti su savimi, jis efektyviausias, kai sunaudojamas per 2–8 valandas vos pasklidus į aplinką radioktyviajam jodui. Nežinome, kada tai gali nutikti, todėl būtų geriausia turėti jį su savimi“, – sako „Eurovaistinės“ atstovas.

Vaistinėse išduodama dvejoms paroms reikalinga dozė, tai yra 4 tabletės. Suaugusiems ir vaikams nuo 12 metų dvi tabletės yra vartojamos kartu, jas iškart praryjant. Vaikams 3–12 metų yra vartojama viena tabletė, o vaikams iki 3 metų – pusė tabletės.

Esant reikalui rekomenduoijama pasitarti su gydytojų ar vaistininku, neužsiimti savigyda, internete pasikliauti tik patikimais šaltiniais, nes neteisinga informacija gali padaryti daugiau žalos nei atnešti naudos.

Pranešimą paskelbė: Laura Bielskė, Eurovaistinė, UAB

Rekomenduojame
 
TOMS Geo Lace Women's Alpargata Black 40
 
GEOX Kilwi Girl J02D5B0MABC Pink C8172 32
 
Camper Peu Cami 17665-014 Black 42
 
Crocs™ Crocband™ Black 44,5
 
BIOMECANICS 212164 Blanco/Multi 27

Parašykite komentarą