Sveikata

„Eurovaistinė“ pataria, kaip rūpintis oda nudegus saulėje

Ilgasis Joninių savaitgalis nustebino neįprastais orais – vietoj tradicinio lietaus lietuvius pasitiko kaitri saulė ir svilinantis karštis. Netikėtas saulės aktyvumas daugeliui nepraėjo be pasekmių – palyginus su praėjusiu savaitgaliu, kremų nuo nudegimo saulėje pardavimai išaugo net 93 proc., praneša vaistinių tinklas „Eurovaistinė“.

Vaistininkė Eglė Sakalauskaitė sako, kad taip nutiko dėl itin aktyvios saulės.

„Žinodami lietuvių įpročius, klientų antplūdžiui buvome pasiruošę iš anksto. Savaitgaliui artėjant į pabaigą, o žmonėms nuo vandens telkinių sugrįžtant į namus, kai kurių priemonių po saulės liko vos viena kita. Reikia pabrėžti, kad iš anksto besirūpinančių savo oda taip pat padaugėjo – apsauginių kremų pardavimai ilgąjį savaitgalį išaugo apie 80 proc.“, – sako „Eurovaistinės“ atstovė.

Jei nemalonių kaitinimosi saulėje pasekmių išvengti nepavyko, sveikatos priežiūros specialistai pataria, kad pirmąja pagalbos priemone turėtų tapti kremai ar kitos atitinkamos priemonės po nudegimo.

„Saulėje nudegusiems klientams patariu „maudytis kremuose“ – pažeistą odą reikia kuo daugiau drėkinti, kad būtų paskatintas ląstelių augimas ir regeneracija. Patyrus nudegimą, taip pat reikėtų imtis papildomų atsargumo priemonių – neiti į pirtį ar karštą dušą ir kitaip vengti karšto vandens, nes šis dar labiau sausina odą. Grįžti prie įprasto ritmo rekomenduojama tik praėjus odos paraudimui“, – sako vaistininkė E. Sakalauskaitė.
Pranešimą paskelbė: Laura Bielskė, Eurovaistinė, UAB

Rekomenduojame
 
TOMS Geo Lace Women's Alpargata Black 40
 
GEOX Kilwi Girl J02D5B0MABC Pink C8172 32
 
Camper Peu Cami 17665-014 Black 42
 
Crocs™ Crocband™ Black 44,5
 
BIOMECANICS 212164 Blanco/Multi 27

Parašykite komentarą