Šiandien Vilniuje prasidėjo Europos studentus vienijančios organizacijos „Erasmus studentų tinklas“ (ESN) nacionalinių delegatų susirinkimas. ESN skyrius Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) organizuoja trijų dienų konferenciją, kurioje bus aptarti ne tik organizacijos valdymo, struktūros klausimai, bet ir artėjančios naujovės. Nuo kitų metų Erasmus+ programoje dalyvausiantys studentai studijų vyks ne tik į Europos Sąjungos (ES) šalis nares, bet ir į šalis partneres, o absolventai galės atlikti remiamą praktiką užsienio įmonėse ar organizacijose.
„Iki šiol ESN buvo tik ES šalių organizacija, o dabar kartu su Erasmus+ programa atsiveria visam pasauliui. Ši konferencija žymi naujo studentų mobilumo etapo pradžią. Labai džiugu, kad toks svarbus renginys vyksta būtent Lietuvoje“, – teigė VGTU tarptautinių ryšių prorektorė doc. dr. Asta Radzevičienė.
Vienas Erasmus+ programos tikslų yra siekti, kad iki 2020 m. mobilumo programoje sudalyvautų 2 mln. (20 proc.) ES studentų, iš jų 135 tūkst. studentų ir aukštojo mokslo personalo darbuotojų tarptautiniuose mainuose su šalimis, nepriklausančioms ES. Planuojama, kad Lietuvai bus skirta beveik 20 mln. eurų, iš jų 8,5 mln. eurų – vien tik aukštajam mokslui.
„Nepaisant šalto klimato, Lietuva šiltai priima atvykstančius studentus. Tikimės, kad aukštųjų mokyklų dėmesys paskatins kuo daugiau užsienio studentų pasirinkti studijas mūsų šalyje“, – sakė švietimo ir mokslo viceministras Rimantas Vaitkus.
ESN – tarptautinė studentų organizacija, vienijanti apie 180 tūkst. studentų, turinti apie 13,5 tūkst. aktyvių, organizacijos veikloje dalyvaujančių, narių. Organizacijos atstovai ne tik teikia konsultacijas užsienio studentams, bet ir skatina juos prisidėti prie savanoriškos socialinės veiklos juos priimančiose šalyse. ESN VGTU atstovai kiekvienais metais organizuoja kraujo donorystės, taip pat aplinkosaugines akcijas. Jie prisijungia prie „DAROM“ judėjimo, o patys organizuoja „Erasmus Forest“: bendradarbiaudami su girininkais, studentai padeda atsodinti mišką. Jau ne pirmi metai užsienio studentai mokyklose dalijasi savo studijų patirtimi su mokiniais ir propaguoja akademinį mobilumą („Erasmus in schools“), bendradarbiauja su ,,Mamų unija“, rengia kalėdinius vaidinimus vaikams Santariškių ligoninėje ir darželiuose.
Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) – inovatyvus Lietuvos universitetas, ugdantis kūrybiškus aukštos kvalifikacijos specialistus. Universitetas lyderiauja technologinių mokslų srityje ir užtikrina šiuolaikines, į darbo rinką orientuotas studijas. Mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros darbai vykdomi 14 institutų, 2 mokslo centruose, 33 laboratorijose. VGTU veikia moderniausias Rytų Europoje Civilinės inžinerijos mokslo centras ir didžiausia Lietuvoje Mobiliųjų aplikacijų laboratorija. Turėdamas daugiau kaip 400 partnerių tarp užsienio aukštųjų mokyklų, VGTU suteikia plačias tarptautinių studijų bei praktikų galimybes ir pirmauja Lietuvoje pagal užsienyje studijuojančių studentų, išvykusių pagal „Erasmus“ mainų programą, skaičių.