Studijos

Europos kino mugės Berlyne dėmesio centre – Lietuva ir kitos Baltijos šalys

Su darbo vizitu lankydamasis Berlyne kultūros ministras Simonas Kairys dalyvavo 73-iojo tarptautinio Berlyno kino festivalio atidarymo ceremonijoje, taip pat festivalyje vykstančios Europos kino mugės atidaryme. Šiemet viename iš svarbiausių tarptautinių kino industrijos renginių Baltijos šalims suteiktas ypatingas statusas – Lietuva, Latvija ir Estija prisistato specialiojoje „Country in Focus“ programoje.  

„Pastaruoju metu Lietuvos kino sektorius demonstruoja išskirtinius pasiekimus. Šiemet mūsų kino kūrėjai pateko tarp Berlinalės talentų, o prodiuseriai pristatomi specialiose programose, kurios padės megzti tarptautinius ryšius, ieškoti kitų galimybių. Europos kino mugėje pristatysime du lietuviškos dokumentikos projektus, taip pat parodysime Arūno Žebriūno filmą „Gražuolė“, įtrauktą į Berlinalės retrospektyvinę programą. Didžiuojamės tuo, kad Berlinale Series Market Select sekcijoje rodomas naujas lietuviškas serialas „Trolių ferma“. Taigi, dabar, kartu su kitomis Baltijos šalimis būdami vieno iš svarbiausių kino industrijos renginių dėmesio centre, esame pasiruošę daug pasakoti“, – kalbėjo ministras S. Kairys Europos kino mugės atidarymo renginyje.

Vizito metu S. Kairys kartu su Latvijos kultūros ministru Nauriu Puntuliu ir Estijos kultūros ministre Piret Hartman susitiko su Vokietijos kultūros ministre Claudia Roth ir Europos kino mugės direktoriumi Dennisu Ruh. Pokalbiuose pasidžiaugta dėl galimybės pristatyti Baltijos šalių kino industrijas specialiojoje „Country in Focus“ programoje, taip pat akcentuota, kad ši iniciatyva neabejotinai turės teigiamos įtakos tolesniam Lietuvos, Latvijos ir Estijos kino industrijų augimui.  

Ministras padėkojo kolegoms už paramą Ukrainai ir pabrėžė, kad kultūrai būtina demokratija, todėl Europa privalo kuo aktyviau veikti tokiuose formatuose kaip UNESCO bei siekti, jog kultūra ateityje taptų savarankišku tvaraus vystymosi tikslu. 

Tęsdami diskusiją atskirai Baltijos šalių kultūros ministrai kalbėjo apie poreikį remti Ukrainos kino industriją, aptarė trijų šalių kultūrinio bendradarbiavimo formatus ir jų stiprinimą. 

Erlendo Štaubo nuotraukoje (iš kairės): kultūros ministras Simonas Kairys, Vokietijos kultūros ministrė Claudia Roth, Estijos kultūros ministrė Piret Hartman ir Latvijos kultūros ministras Nauris Puntulis.

Pranešimą paskelbė: Agnė Grinevičiūtė, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

Parašykite komentarą