Studijos

Europos kino agentūrų direktorių asociacija ir Lietuvos kino centras išreiškia savo solidarumą su Ukrainos žmonėmis

Europos kino agentūrų direktorių asociacijos (EFAD) nariai, tarp jų ir Lietuvos kino centras, praneša, kad po invazijos į Ukrainą solidarizuojasi su jos žmonėmis ir reiškia jiems palaikymą, nes ši invazija pažeidžia suverenios tautos teritorinį vientisumą. 

Pagrindinės EFAD asociacijos vertybės – ginti demokratiją, saviraiškos laisvę ir kūrybos laisvę, taip pat pagarbą žmogaus teisėms. Kiekvienam iš šių principų Ukrainoje šiuo metu gresia pavojus.

„Rusijos prezidento pradėta smurtinė agresija sukėlė šoką mums visiems ir mes ją smerkiame. Mūsų nariai užmezgė tvirtus bendradarbiavimo ryšius su Ukraina ir palaiko jos kūrėjus“, – teigia EFAD prezidentas Luisas Chaby Vazas.

Visi EFAD nariai įsipareigoja visokeriopai remti Ukrainos žmones ir jų filmų kūrėjus. EFAD susisieks su kolegomis Ukrainoje ir aptars pagalbos galimybės. Kartu su kitais partneriais, EFAD nariai yra pasirengę padėti įgyvendinti atitinkamas apsaugos priemones, kurios padėtų užtikrinti, kad Ukrainos kino kūrėjai ir visa menininkų bendruomenė liktų saugūs, turėtų galimybę kurti bei laisvai reikšti nuomonę.

Pranešimą paskelbė: Indrė Ažondenė, Lietuvos kino centras

Parašykite komentarą