Studijos

Europos diena lietuviško džiazo ritmu

Šį sekmadienį, gegužės 9-ąją, minint Europos dieną, Lietuvos ambasadų Švedijoje, Suomijoje ir Danijoje iniciatyva bus pristatoma antroji nuotolinių koncertų ciklo #coolsoundsLT dalis „Episode 2“. 

„Kovą startavusio tęstinio projekto #coolsoundsLT pirmasis koncertas „Episode 1“ Šiaurės šalyse buvo įvertintas pozityviai ir sulaukė daug gražių atsiliepimų iš įvairių muzikos ekspertų bei muzikos mylėtojų, tad galima teigti, kad ši alternatyvi lietuviškos muzikos sklaidos užsienyje forma yra veiksminga ir pasiekia savo auditoriją. Kol nėra sąlygų lankytis gyvos muzikos koncertuose, turime naudotis skaitmeninių technologijų galimybėmis, mėgautis gera muzika ir ja dalintis su visu pasauliu. Projektą tęsime ir pandemijai pasibaigus. Tokie projektai itin padeda lietuviškai muzikai sklisti plačiai ir surasti naujų gerbėjų. Koncertą „Episode 2“ pristatyti Šiaurės šalių auditorijai Europos dieną pasirinkome neatsitiktinai. Džiazas simbolizuoja laisvę, o būti europiečiu – tai būti laisvu“, – sako projekto sumanytoja, Lietuvos kultūros atašė Švedijoje, Suomijoje ir Danijoje Liana Ruokytė-Jonsson.

Antrajame koncerte pristatoma aukštos kokybės muzika: džiazo, džiazo-roko, svingo, afrobyto, elektroninės ir etninės muzikos sintezė. Tai originali lietuvių sukurta muzika, kurią atlieka išskirtiniai džiazo virtuozai iš Lietuvos. Koncerte išgirsite jaunų, novatoriškų ir veržlių muzikantų grupės „Brave Noises“ autentiškas kompozicijas iš jų naujausio mini albumo, taip pat originalias gitaristo bei kompozitoriaus Deimanto Balio vadovaujamos grupės „Castor Stetson“ ir vieno iškiliausių Lietuvos džiazo meistrų Dainiaus Pulausko vadovaujamos grupės „Dainius Pulauskas Trio“ kompozicijas, unikalų žymaus lietuvių būgnininko ir prodiuserio Marijaus Aleksos projektą MAPS, neseniai susikūrusią jaunųjų talentų grupę „Kozmik Pacany“ ir vienintelį profesionalių džiazo atlikėjų svingo trio Lietuvoje „The Ditties“.

„Esame dėkingi už galimybę dalyvauti #coolsoundsLT koncertų cikle. Tokios galimybės atveria duris atlikėjams pasirodyti už mūsų sienų, leidžia skleisti savo muziką tolimesniuose kraštuose. Dėl to labai džiaugiamės ir palaikome tokių koncertų iniciatyvą ypač esant tokioms aplinkybėms, su kuriomis susiduria visas pasaulis“, – teigia vienas projekto dalyvių Mantvydas Pranulis, grupės „Brave Noises“ klavišininkas.

Projektą #coolsoundsLT, kurio tikslas – pristatyti iškilius Lietuvos muzikos atlikėjus ir jaunuosius talentus Šiaurės šalių auditorijai, inicijavo ir koncertą organizavo L. Ruokytė-Jonsson bendradarbiaudama su Lietuvos džiazo federacija, „Wide Wings“ (Lietuva) ir „Swinging Europe“ (Danija). Koncertų ciklą #coolsoundsLT remia Lietuvos kultūros institutas.

Koncertas bus transliuojamas nuo gegužės 9 d. 16.00 val. Švedijos laiku „Youtube“ kanale. 

Pranešimą paskelbė: Agnė Grinevičiūtė, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

Parašykite komentarą