Verslas

„Europos burių“ rinkimuose – LVPA kandidatai: ES investicijos naudojamos geresnei ateičiai kurti

Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) ES investicijų projektų rinkimams „Europos burės“ pateikė 9 kandidatūras projektų, kuriais verslas siekia didesnio tvarumo, aplinkos tausojimo, rūpinasi visuomenės narių gerove.

,,Europos burės“ – geriausių ES struktūrinių fondų investicijų Lietuvoje projektų rinkimai. LVPA deleguoti projektai nominacijoms „Už inovatyviausius sprendimus“, „Už investicijas į žmogų“, „Už investicijas į atsinaujinimą“, „Už inovacijas tausojant aplinką“.

„Gyvename nuolatinės kaitos, atsinaujinimo ir inovacijų laikais. Lietuva, kaip ir visa Europos Sąjunga, siekia skatinti produktų ir technologijų inovacijas, aplinkos tausojimą, kartu suteikiant galimybes verslui išlikti konkurencingam. O verslas, norėdamas išlikti lyderiaujančiu, turi nuolat tobulinti savo veiklas, kurti naujus produktus, paslaugas. Mes, kaip ES investicijas vertinanti, administruojanti tikslines projektų priemones (programas) ir projektų rezultatus analizuojanti, konsultuojanti bei profesionalaus projektų valdymo kompetencijos svarbą akcentuojanti organizacija, stengiamės apjungti šiuos tikslus ir padėti verslui vystytis prisidedant prie ekonominės, aplinkosauginės ir visuomenės gerovės siekių per naudų realizaciją ir telkiant pastangas vertės pajėgumų stiprinimui. Teikdami atrinktų projektų kandidatūras galime dar kartą pasidžiaugti, kad daugelis bendrovių ES investicijas naudoja geresnei mūsų visų ateičiai kurti. Verslo projektai yra ekonomikos variklis, todėl daugiausiai išmokstame iš sėkmingų projektų, kurių dėka įmonės tampa modernesnėmis, konkurencingesnėmis, tvaresnėmis“, – sako LVPA direktorius Aurimas Pautienius-Želvys.

Projektus, kuriuos delegavo LVPA, vykdė bendrovės „Rūta“, „Panevėžio energija“, „Abepa“, „Jutrix“, „Umega Group“, „Panevėžio ketus“, „Ignetas“, mašinų gamykla „Astra“ ir Klaipėdos rajono savivaldybė.

Pasitelkdami ES investicijas, projektų vykdytojai kūrė funkcinį maistą tikslinių grupių žmonėms, įrengė ženklinimo infrastruktūros objektus žmonėms su judėjimo, regos ar intelektine negalia, savo veikloje įdiegė technologijas, kurios tausoja gamtos resursus, naudoja tvaresnius išteklius, atsinaujinančius energijos šaltinius ir prisideda prie taršos mažinimo, inovavo gamybos procesus.

Jau dvyliktą kartą Finansų ministerijos organizuojamuose rinkimuose „Europos burės“ siekiama įvertinti ir visuomenei pristatyti didžiausią vertę žmogui, kraštui, visuomenei ir valstybei duodančius ES fondų lėšomis finansuojamus projektus. Projektus vertins suburta kompetentinga komisija, kuri išrinks nugalėtojus visose aštuoniose paskelbtose nominacijose.

„Europos burių“ apdovanojimai vyks spalio 1 d. Pirklių klube, Vilniuje. Tikimasi, kad spalio 1 d. renginys jau galės įvykti gyvai, bet jeigu tai nebus įmanoma, bus svarstoma renginį rengti ir nugalėtojus skelbti nuotoliniu būdu.

Pranešimą paskelbė: Rūta Grigolytė, VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūra

Parašykite komentarą