Politika ir teisė

Europarlamentarai ragina griežtinti ir skubinti Rusijos atjungimą nuo SWIFT

Europos Parlamento nariai kreipėsi į Europos Vadovų Tarybą (EVT), Europos Komisiją (EK) ir ES valstybių vadovus, reikalaudami griežtesnių ir greitesnių sankcijų Rusijai. Kreipimesi išreiškiamas susirūpinimas dėl to, kad į EVT priimtą reglamentą nebuvo įtraukti du pagrindiniai Rusijos bankai – Sberbank ir Gazprombank bei raginama sankcijas įgyvendinti greičiau nei numatyta reglamente. 

Prieš savaitę ES Taryba priėmė reglamentą, kuriuo SWIFT (pasaulinis saugių finansinių pranešimų paslaugų teikėjas) įpareigojamas kovo 12 d. atjungti septynis Rusijos subjektus iš tinklo. 

„Iš esmės sprendimas yra geras ir aš jį palaikau, tačiau jis nėra pakankamas ir kelia abejonių dėl sankcijų veiksmingumo, – teigia Europos Parlamento narys Bronis Ropė. – Į reglamentą nebuvo įtraukti du pagrindiniai bankai, o reglamento įgyvendinimo data yra nepateisinamai tolima – kovo 12 d. Susidaro įspūdis, jog ES šalys nori duoti rusams laiko atlikti suplanuotas bankines operacijas, užbaigti sandorius, nes, priešingu atveju, patirsime finansinius nuostolius“. 

Kreipimesi į EVT, EK bei ES valstybių vadovus europarlamentarai ragina prisiminti, kad žmogaus gyvybė neturi kainos. „Turime moralinę pareigą pilnai įgyvendinti sankcijas kuo greičiau, nepaisant finansinių nuostolių. Europos Parlamentas tai jau išreiškė kovo 1 d. didžiąja balsų dauguma priimta rezoliucija. Todėl raginame Europos lyderius, ypač Vokietijos kanclerį, atjungti VISUS Rusijos bankus nuo SWIFT tinklo, ir tai daryti nedelsiant“, – rašoma kreipimosi tekste.

Europos piliečiai pastarosiomis dienomis išreiškė valią Rusijai įvesti griežčiausias sankcijas. „Griežtesnių sankcijų tikisi ne tik ukrainiečiai – tai ir ES piliečių valia, išreikšta masiniuose protestuose visoje Europoje“, – sako europarlamentaras B. Ropė. 

Pranešimą paskelbė: Kristina Tomilina, Europos Parlamento narys Bronis Ropė

Parašykite komentarą