Politika ir teisė

ETPA sesijoje planuojama diskusija dėl migrantų krizės Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos pasieniuose su Baltarusija

2021 m. rugsėjo 27 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 Rugsėjo 27–30 dienomis Seimo delegacijos Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjoje (ETPA) pirmininkas Emanuelis Zingeris, pirmininko pavaduotojas Arminas Lydeka, nariai Laima Liucija Andrikienė, Kęstutis Masiulis, Lukas Savickas dalyvauja ETPA rudens sesijoje Strasbūre.

Rytoj, rugsėjo 28 d., 15 val. (Lietuvos laiku) įvyks ETPA viceprezidentės L. L. Andrikienės ir Seimo delegacijos ETPA pirmininko E. Zingerio spaudos konferencija „Pavogti rinkimai Rusijoje. Nelaisvi ir neteisingi“ iš ETPA būstinės Strasbūre.

Paskutiniąją sesijos dieną be kitų klausimų ketinama surengti diskusiją dėl išaugusių migrantų srautų prie Latvijos, Lietuvos ir Lenkijos sienų su Baltarusija.

ETPA plenarinės sesijos pagrindinis akcentas – diskusija „Aplinka ir žmogaus teisės: teisė į saugią, sveiką ir tvarią aplinką“.

Sesijoje pristatomuose pranešimuose bus apžvelgiami Europos Tarybos veiksmai siekiant įtvirtinti teisę į sveiką aplinką, diskutuojama, ar kovojant su klimato kaita reikės didesnio piliečių įsitraukimo priimant sprendimus, pokyčių baudžiamosios ir civilinės atsakomybės srityje bei didesnio pasitikėjimo teisine valstybe. Kitose ataskaitose taip pat bus nagrinėjama, kaip kovojama su nelygybe teisės į saugią, sveiką ir švarią aplinką srityje, ir kaip mokslinių tyrimų politika gali paskatinti geresnę aplinkos apsaugą.

Ne mažiau bus svarbios ir diskusijos dėl Armėnijos ir Azerbaidžano konflikto humanitarinių padarinių, vienodo vyrų ir moterų skaičiaus pačioje Asamblėjoje užtikrinimo ir kt.

Sesijos savaitės metu į Asamblėją kreipsis svarbūs asmenys, tokie kaip Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Šarlis Mišelis (Charles Michel), Europos sveikatos ir maisto saugos komisarė Stela Kyriakides (Stella Kyriakides) ir Šiaurės Makedonijos vicepremjeras Europos reikalams Nikola Dimitrovas. Vengrijos užsienio reikalų ministras Peteris Šijartas (Péter Szijjarto) pristatys Ministrų Komiteto, kuriam jis šiuo metu pirmininkauja, komunikatą, o Europos Tarybos generalinė sekretorė Marija Pejčinovič Burič (Marija Pejčinović Burić) surengs jau įprastine tapusią klausimų ir atsakymų sesiją su Asamblėjos nariais.

Daugiau informacijos:

Tarptautinių ryšių skyriaus patarėja

Selija Levin

Tel. (8 5)  239 6216, el. p. selija.levin@lrs.lt

Pranešimą paskelbė: Rimas Rudaitis, Lietuvos Respublikos Seimas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą