Verslas

ESO dujų tinklo modernizavimas sulaukė pasaulinio pripažinimo

Bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) dujų tinklo informacinių sistemų (GIS) modernizavimas bei adaptuotų valdymo priemonių projektas sulaukė tarptautinio pripažinimo. Tarptautinėje konferencijoje „ESRI UC 2022“ ESO įgyvendinta inovacija pateko tarp pačių geriausių projektų visame pasaulyje ir apdovanota už ypatingus pasiekimus Elektros ir dujų kategorijoje.

„Šis, pasaulinės reikšmės įvertinimas byloja, kad atlikome didžiulį darbą ir esame vieni iš pirmaujančių pasaulyje diegiant pažangiausius sprendimus tarp elektros ir dujų organizacijų. Tai parodo ne tik mūsų bendrovės aukštą skaitmenizacijos lygį, bet ir pačią organizacijos brandą – esame atsisakę senų biurokratinių praktikų ir meistriškumo ir veiklos efektyvumo siekiame pasitelkę naujuosius metodus“, – sako ESO Tinklų technologijų ir planavimo departamento direktorius​​​​​​​ Egidijus Šatrauskas.

Konferencijoje dalyvavo virš 15 tūkst. dalyvių, pranešimus skaitė beveik 900 pranešėjų – nuo akademikų, GIS programinių įrangų kūrėjų iki duomenų analitikos ekspertų. ESO atstovas pastebi, jog tai buvusi unikali galimybė susipažinti su naujausiomis GIS srities taikymo tendencijomis bei jų pritaikymu ESO veikloje.

„Šiandien be GIS įrankio mūsų veikla būtų sunkiai įgyvendinama. Tačiau vis labiau plečiantis šio įrankio naudojimui, turimos sistemos tapo nebepakankamos patenkinti augantiems poreikiams. Dėka atlikto ESO informacinių sistemų modernizavimo, ženkliai pagerėjo dujų tinklo duomenų valdymas tiek inžinierių, tiek ir vadovų grandyse – inžinieriai gali operatyviau ir paprasčiau planuoti reikalingas investicijas ir tinklo priežiūros darbus, greičiau suplanuoti naujų klientų prijungimą“, – teigia E. Šatrauskas.

ESO per pastaruosius metus sėkmingai skaitmenizavo elektros ir dujų tinklų elementus bei sistemas. Pritaikius šiuos duomenis darbui GIS sistemomis, jomis kasdien naudojasi virš 600 bendrovės darbuotojų, nuolat atnaujinant duomenis apie elektros ir dujų tinklus, prijungtus naujų klientų objektus, vykusias investicijas ir remontus.

Sekantis žingsnis – elektros sistemos

Vis dažnėjančios ekstremalios oro sąlygos gali gerokai apgadinti elektros sistemą. Modernizavimas iš esmės gerina ir toliau pagerins duomenų kokybę ir leis greičiau identifikuoti kur užfiksuotas įrangos gedimas. Tai padės sumažinti atjungimo nuo tinklo laiką ir atjungimų skaičių. Sistemų modernizavimas taip pat pagerins visą planavimo procesą.

Įdiegdami naujos kartos geografinių informacinių sistemų sprendimą, ESO sėkmingai modernizavo dujų tinklo informacinę sistemą. Į naująją sistemą perkelti virš 1,5 mln. dujų tinklo objektų, o dabar etapais perkeliami ir virš 8,5 mln. elektros tinklo objektų.

Bendrovėje diegiami su geografinėmis informacinėmis sistemomis integruojami mašininio mokymosi, dirbtinio intelekto bei robotizavimo sprendimai leidžia pasiekti greitesnį reagavimą įvykus gedimams, tiksliau ir greičiau lokalizuoti gedimus, tiksliau šalinti ir efektyviau valdyti visą procesą.

Pranešimą paskelbė: Paulius Kalmantas, Ignitis grupė, UAB

Parašykite komentarą