Įvairenybės

ES parlamentų komitetų pirmininkų konferencijoje Prancūzijoje – dėmesys maisto saugumui ir kokybei, BŽŪP ateičiai karo Ukrainoje akivaizdoje

2022 m. kovo 22 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų

Seimo delegacija, vadovaujama Seimo Kaimo reikalų komiteto (KRK) pirmininko Viktoro Pranckiečio, 2022 m. kovo 20–21 d. dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Tarybai pirmininkaujančios Prancūzijos Senato ir Nacionalinės Asamblėjos surengtoje ES valstybių narių parlamentų komitetų ir Europos Parlamento konferencijoje „Dėl Europos politikos piliečiams: ES Bendroji žemės ūkio politika (BŽŪP), ES žaliasis kursas, regioniniai fondai“.

Konferencijos darbas vyko trijose sesijose, skirtose BŽŪP ir maisto kokybės, regioninių fondų vaidmens įgyvendinant Europos žaliojo kurso tikslus dėl atsinaujinančių išteklių ir tvaraus turizmo naujame Europos žaliojo kurso kontekste klausimams aptarti.

Seimo delegacijos vadovas V. Pranckietis pabrėžė, kad Ukraina jau aštuonerius metus, nuo Maidano revoliucijos kovoja už savo ir mūsų laisvę, už Europos vertybes, tautos teisę į savo valstybės, savo žmonių ateitį.  Pranešime  KRK vadovas pažymėjo, kad Putino karas prieš Ukrainą pakeitė ir mūsų geopolitinę padėtį, pakeitė suvokimą apie saugumą,  taip pat ir maisto saugumą, „sukėlė karą“ ir mūsų ekonomikoms.

„ Dabar turime ieškoti atsakymų į kylančius klausimus – dėl BŽŪP ateities, Ukrainos indėlio į pasaulinį apsirūpinimą maistu, poveikio pasaulinėms ir ES rinkoms“,  – teigė V. Pranckietis, pabrėždamas, kad šiuo metu nėra  svarbesnio uždavinio, kaip užtikrinti maisto grandinių nenutrūkstamumą į tas šalis, į kurias Ukraina eksportuodavo.

Konferencijos dalyviai vieningai palaikė V. Pranckiečio pasisakymą, smerkiantį Rusijos karinę agresiją prieš Ukrainą,  raginantį padėti ir paspartinti Ukrainos narystės ES integraciją.

Delegacijos narys, Ekonomikos komiteto pirmininkas Kazys Starkevičius, pasisakydamas sesijoje dėl tvaraus turizmo naujame Europos žaliojo kurso kontekste pabrėžė, kad dėl klimato kaitos krizės Europos šalys jau patiria didelių nuostolių. Tuo metu mokėdami už iškastinį kurą Rusijai, nenorėdami finansuojame karą Ukrainoje.

„Esu įsitikinęs, kad Lietuvos ir visų ES šalių turizmo sektoriai dėl Rusijos karo Ukrainoje patirs dar didesnių nuostolių, nei dėl COVID-19 pastaraisiais metais. Vien Lietuva dėl karo neteks daugiau kaip 45 proc. turistų“, – akcentavo K. Starkevičius.Jis pabrėžė, kad 2030 m., įgyvendinus  ES žaliąjį kursą,  Europos Sąjungos dujų poreikis sumažės daugiau nei trečdaliu. Todėl  plataus masto ES žaliojo kurso įgyvendinimas turės teigiamą poveikį turizmo sektoriui.

Į Prancūziją  Seimo valdyba komandiravo Kaimo reikalų komiteto pirmininką V. Pranckietį, Ekonomikos komiteto pirmininką K. Starkevičių ir Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkę Aistę  Gedvilienę.

  

Parengė

Seimo kanceliarijos Kaimo reikalų komiteto biuro vyr. specialistė

Donata Černiavskienė

Mob. 8 612 52 839, el. p. donata.cerniavskiene@lrs.lt

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą