Verslas

ES investicijos suteiks galimybę UAB „Altechna R&D“ į rinką išleisti dar didesnę pridėtinę vertę kuriančias lazerines stakles

Lazeriai – viena iš stipriausių mokslo ir pramonės sričių Lietuvoje. ES investicijų priemonė „Intelektas. Bendri mokslo–verslo projektai” suteiks galimybę UAB „Altechna R&D“ į rinką išleisti dar didesnę pridėtinę vertę kuriančias lazerines stakles.

Naujos kartos lazeriniai produktai
 
UAB „Altechna R&D“ remdamasi pasiekimais lazerinės spinduliuotės ir skaidrių medžiagų sąveikų eksperimentiniuose tyrimuose ir taikyme bei pasitelkusi projekto partnerio UAB MGF „Šviesos konversija“ įdirbį lazerinių sistemų ir parametrinių šviesos generatorių kūrime ir taikyme sukūrė tris naujus produktus, skirtus itin tiksliam puslaidininkių ir dielektrikų detaliam apdirbimui lazerinėmis staklėmis. Šiuos prietaisus sudaro integruota lazerinė sistema, apjungianti femtosekundinę lazerinę sistemą ir medžiagų mikro apdirbimui skirtas optinis modulis, taip pat naujos kartos femtosekundinė lazerinė sistema, tinkama pramoniniams procesams, bei naujas optinis elementas – specifiniams tikslams skirta erdviškai moduliuota banginė plokštelė.
 
Šie nauji produktai yra skirti lazerinių staklių gamintojams, tiekiantiems staklių įrengimus mikroelektronikos pramonei, kuriai svarbu itin tiksliai atidalinti puslaidininkinių prietaisų gamyboje naudojamas medžiagų struktūras, siekiant padidinti gamybos efektyvumą ir mažinant žaliavinės atliekos ir broko produkcijoje kiekį.
 
“Šviesos formavimo elementas, kurį dedame į modulį gali kainuoti iki 4 tūkst. eurų, priklausomai nuo sudėtingumo. Optinis modulis – nuo 30 tūkst. iki 50 tūkst. eurų. Tuo tarpu visas lazerinis variklis iki 250 tūkst. eurų, o pačios staklės daugiau nei 2 mln. eurų. Gamindami šiomis staklėmis galime gauti nuo 2 mln. iki 10 mln. per metus. Kuo toliau šioje grandinėje keliaujame, tuo daugiau naudos pramonei galime gauti.“ – teigia UAB “Altechna R&D“ atstovas dr. Antanas Urbas.
 
ES investicijos suteikia galimybes augti
 
Projekto „Lazerinio apdirbimo staklėms skirto optikos modulio integruoto su femtosekundiniu lazeriu sukūrimas” įgyvendinimo metu UAB “Altechna R&D“ sukūrė optinį modulį, kuris gali būti integruotas į lazerines stakles. Tačiau projektas tuo nesibaigė, šie moduliai yra naudojami ir tolimesniame vystyme.
 
UAB „Altechna R&D“ šiuo metu įgyvendina jau antrąjį projektą, kuriuo siekiama didinti eksporto apimtį užsienio rinkose ir įmonės tarptautinį konkurencingumą, stiprinti poziciją strateginėse rinkose, kuriose UAB „Altechna R&D” anksčiau mažai dalyvavo ir kurios tik pradeda diegtis savo veikloje femtosekundines technologijas.
 
“Esame gavę paramą sekančiam projektui, kuriame šie moduliai bus įmontuoti į įvairios paskirties lazerines stakles, kurias galėsime pasiūlyti į rinką, kaip aukštesnės pridėtinės vertės gaminį.” – pasakoja Dr. Antanas Urbas.
 
ES fondų investicijų veiksmų programa apima daugelį verslo plėtros etapų, nuo naujo prototipo kūrimo iki produkto pristatymo į rinką. ES investicijų tęstinumą užtikrina ne tik subalansuotos ir pritaikytos verslo investicijų priemonės, taip pat aiškiai išsikelti įmonės tikslas ir tolimesnio augimo perspektyva.
 

Pranešimą paskelbė: Gintarė Stakėnaitė, VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūra

Parašykite komentarą