Verslas

ES investicijos suteikė pagreitį „Acto“ produkcijos eksportui

Akcinės bendrovės „Actas“ direktorių Aloyzą Ubį užklupome pakeliui į jo susitikimą su potencialiais užsienio partneriais tartis dėl tiekimo produkcijos, pagamintos įdiegus naują modernią technologiją.

Bendrovės įsigyta nauja automatizuota spirito acto gamybos linija su fermentatoriumi paleista pernai rugpjūtį ir jau tiekia rinkai 20 proc. rūgštingumo actą. Pažangi technologija įsigyta įgyvendinat projektą „AB „Actas“ gamybos procesų skaitmeninimas, siekiant didinti darbo našumą įmonėje“ pagal priemonę „Pramonės skaitmeninimas LT“.

Pagal pasirašytą sutartį su Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA), įmonei suteikta 0,194 mln. Eur ES investicijų beveik pusės milijono eurų vertės projektui įgyvendinti.

„Štai su jumis kalbamės, o manęs jau devynios minutės laukia ukrainiečiai, nori importuoti mūsų naują produkciją – 20 procentų rūgštingumo actą, kuris gaunamas giluminės fermentacijos būdu“, − pasakoja  „Acto“ direktorius Aloyzas Ubis.

Anot jo, išnagrinėjus vartotojų poreikius pastebėta, kad vis daugiau parduodama dvigubai didesnio rūgštingumo acto nei gamina Šalčininkų rajone, Jašiūnuose veikianti bendrovė. Tačiau technologijos gaminti kylančios paklausos rinkoje prekę yra brangios, todėl ES investicijos ir LVPA pagalba leido įmonei neatsilikti nuo pažangos ir gana greitai pasiūlyti rinkai konkurencingą gaminį.

Skaitmenizavimas dvigubina greitį

“Dabar mums atsiveria didesnės eksporto galimybės, eksportas tampa gerokai naudingesnis, nes vežti ta pačia mašina tą patį kiekį 20 procentų rūgštingumo actą yra dvigubai pigiau nei iki šiol perpus mažesnio rūgštingumo produktą”, − džiaugiasi A. Ubis.

Savo gaminius “Actas” eksportuoja į Rusiją, į „Orkla“ grupės įmones, o į pagrindinę rinką Baltarusiją išvežama apie 60 proc. visos acto produkcijos.

„Asortimentą turėjome labai platų − visokiausių pupelių, sirupų gal kokių aštuonių pavadinimų, iš kurių vieną, beje, ir dabar eksportuojame į Angliją. Bet rinkoje gali išsilaikyti ir ekonominę naudą turėti gamindamas daug, pigiai ir kokybiškai, todėl optimizavome asortimentą ir tuo keliu važiuojame“, − kalba A. Ubis.

Dabar „Actas“ gamina medaus skonio gaminį, keletą pavadinimų sirupų ir įvairią acto produkciją – obuolių, vyno actą, marinatą, spirito actą, spirito actą su prieskoniais, balzaminį actą, kreminį padažą su balzaminiu actu.

Prieš keletą metų bendrovė, naudodama actą, pradėjo gaminti langų ir sanitarinius valiklius, automobilių stiklų ploviklius. Prasidėjus pandemijai, „Acto“ įmonė taip pat buvo tarp pirmųjų, pasiūliusi gaminti bei tiekti ir reikalingas dezinfekavimo priemones, tačiau užtrukus biurokratinėms procedūroms, gamino savo įmonės poreikiams.

Vienintelė ir modernėjanti

Bendrovė yra lietuviško kapitalo maža įmonė, vienintelė Lietuvoje nuo 1959 m. gaminanti natūralų actą.

Ji daug dėmesio skiria turimai technologinei įrangai modernizuoti, automatizuoti, naujų produktų receptūroms įvesti į rinką.

2009 m. su ES struktūrinių fondų finansavimo pagalba įmonėje įdiegta nauja automatizuota acto produkcijos išpilstymo linija, užtikrinanti aukštą gaminių kokybę, jų prekinę išvaizdą ir mažesnę pagaminimo savikainą. Produkcijos ženklinimui naudojamos šiuolaikiško dizaino lipnios etiketės.

2016−2017 m. buvo atliktas įmonės gamybos modernizavimas, įdiegta moderni acto fasavimo technologinė linija su butelių pūtimo mašina (našumas − 6000 butelių per valandą), sandėliavimo patalpose įdiegta inovatyvi „drive-in” mechanizuoto sandėlio stelažų sistema.

Pasak A. Ubio, įmonės ateitis – procesų skaitmeninimas. Modernių skaitmeninių gamybos technologijų įdiegimas leis padidinti darbo našumą įmonėje, sudarys sąlygas jos konkurencingumui augti bei užtikrins ilgalaikę bendrovės veiklos plėtrą.  

Pranešimą paskelbė: Teresė Staniulytė, VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūra

Parašykite komentarą