Sveikata

EP dėka specializuoti maisto produktai bus aiškiau ženklinami

Kūdikiams skirtas pienas, taip pat maistas, skirtas ypatingų medicininių poreikių turintiems asmenims, bus sveikesnis ir aiškiau ženklinamas. Antradienį Europos Parlamentas patvirtino atnaujintas šios srities taisykles.

Europarlamentarai patikslino leidžiamą 6-10 mėnesių kūdikiams skirtų pieno mišinių, perdirbtų grūdinių maisto produktų, specialios medicininės paskirties maisto produktų, taip pat svoriui kontroliuoti skirtų paros raciono pakaitalų sudėtį bei ženklinimą. Jie taip pat nustatė tikslesnį vitaminų, mineralų ir kitokių medžiagų, kurios gali būti pridedamos šiuose produktuose, sąrašą.

Ant pieno mišinių taros ar pakuočių negalės būti naudojami kūdikių atvaizdai, kurie galėtų paskatinti pervertinti produkto naudą ir taip padaryti nepatrauklų maitinimą krūtimi. Vis dėlto bus leidžiama naudoti vaizdus, skirtus padėti identifikuoti kūdikių mišinius ir paaiškinti jų paruošimo būdus.

EP nariai kviečia Europos Komisiją įvertinti, ar mažiems vaikams skirtų pieno mišinių maistinė vertė palyginti su įprastu racionu, būtinu nuo motinos pieno atpratinamam vaikui, yra nors kiek didesnė. Komisija taip pat raginama įvertinti, ar reikia atskiro teisės akto dėl sportininkams skirtų maisto produktų, ir užtikrinti, kad juose būtų kuo mažiau pesticidų liekanų.

Reglamentas jau neformaliai suderintas su ES Taryba. Dauguma jo reikalavimų įsigalios po trejų metų.

ES lėktuvų keleivių duomenų Rusija kol kas negaus

Rusijos reikalavimas, kad ES skrydžių bendrovės pateiktų jos institucijoms į Rusiją ar virš jos skrendančių lėktuvų keleivių duomenis, sukėlė didelį susirūpinimą Europos Parlamente. EP Piliečių laisvių, teisingumo ir vidaus reikalų komiteto nariai pirmadienio vakarą apsvarstė šį klausimą kartu su ES vidaus reikalų komisare Cecilia Malmström.

Pernai liepą Rusijos transporto ministerija priėmė įsaką, pagal kurį ES skrydžių bendrovės privalės iš anksto pateikti ne tik į Rusiją, bet ir virš jos skrendančių lėktuvų keleivių duomenis šios šalies tarnyboms. Tai turėjo įsigalioti šių metų liepos 1 d., tačiau dėl techninių priežasčių pradėti rinkti keleivių duomenis numatyta vėliau.

EP Piliečių laisvių, teisingumo ir vidaus reikalų komiteto diskusijoje pažymėta, jog toks reikalavimas kelia rimtų problemų, nes pagal ES teisę Sąjungos šalių bendrovėms draudžiama perduoti savo klientų asmens duomenis trečiosioms šalims, išskyrus sutartyse numatytus išimtinius atvejus, užtikrinus deramą jų apsaugą. ES komisarė taip pat pažymėjo, jog Rusija oficialiai neinformavo ES apie priimtą sprendimą.

Europarlamentarai reikalavo atidėti šio įsako įgyvendinimą bent iki tol, kol ES gaus visą reikiamą informaciją. Techninis Europos Komisijos ir Rusijos atstovų susitikimas numatytas kitą savaitę. Kai kurie EP nariai taip pat prašė iškelti šį klausimą kaip sąlygą derybose su Rusija dėl vizų režimo supaprastinimo.

Šiuo metu ES yra sudariusi sutartis dėl lėktuvų keleivių duomenų perdavimo su JAV ir Australija, taip pat dėl to derasi su Kanada. Atsakydama į europarlamentarų būgštavimus, C. Malmström informavo, kad derybos su Rusija šiuo klausimu artimiausiu metu nenumatytos.

Parašykite komentarą