IT naujienos

El.pašto etiketas: To, CC, BCC

Kiekvienas kartas nuo karto išsiunčiame kokį nors el.laišką. Tačiau retas kuris žino ką reiškia To, CC, BCC ir kada kuris jų turėtų būti naudojamas.

Kas ką reiškia
To = Kam. Šiame laukelyje rašomas laiško gavėjas.
CC (ang. Carbon Copy arba Courtesy Copy) laukelis skirtas įrašyti papildomus el.laiško gavėjus, kurie turėtų gauti laiško kopiją. Tiesioginis laiško gavėjas (tas kuris nurodytas To laukelyje) mato kam buvo išsiųsta laiško kopija(t.y. mato CC laukelyje įrašytą el.pašto adresą).
BCC (ang. Blind Carbon Copy) laukelis taip pat yra skirtas nusiųsti laiško kopiją. Tačiau šiuo atveju tiesioginis laiško gavėjas nemato kam buvo išsiųsta laiško kopija(t.y. nemato BCC laukelyje įrašyto el.pašto adreso).

Siunčiame laišką daug žmonių
Kai siunčiame laišką vienam ar dviem žmonėm be jokių galvojimų jų el.pašto adresus įrašome į To laukelį. Tačiau siunčiant keturiems, keturiolikai, keturiasdešimčiai ar daugiau žmonių jau reikia kai ką apgalvoti.
Lengviausia surašyti visus el.pašto adresus į To laukelį(ką dažnai žmonės ir daro). Tačiau STOP, taip daryti negalima, nes:

  • To laukelyje visi keturiasdešimt el.pašto adresų bus visiems matomi. Jei vienas iš laiško gavėjų yra spameris, arba kažkurio žmogaus kompiuteris yra apkrėstas virusu, kuris renka el.pašto adresus, visi jūsų draugai bus atakuoti spamu. Nemanau kad tai jiems patiktų(apie spamą prašau paskaityti čia)

Ką tuomet daryti?
Yra dvi išeitys.
Pirma, į To laukelį įrašyti savo el.pašto adresą, o visus kitus surašyti į BCC. Taip gavėjas žinos iš ko gavo laišką, bet nežinos kitų žmonių el.pašto adresų ir negalės jų panaudoti piktiems kėslams(tyčia, arba netyčia).
Antra, naudoti specialias programas, kurios automatiškai įrašo kiekvieno gavėjo adresą į To laukelį ir kiekvienam išsiunčia asmeninį laišką.

Sėkmės rašant el.laiškus! Kilo klausimų? Parašykite komentarą.

One Comment

Parašykite komentarą