Verslas

Elektros skirstomųjų tinklų infrastruktūros gerinimui skiriama dar 3,5 mln. Eur ES investicijų

Siekiant užtikrinti šalies elektros skirstomųjų tinklų saugumą ir patikimumą, Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) skelbia ketvirtąjį priemonės „Elektros skirstomųjų tinklų modernizavimas ir plėtra“ kvietimą teikti paraiškas. Į elektros energijos skirstomųjų tinklų operatorių projektus siekiama investuoti 3,5 mln. Eur iš Sanglaudos fondo lėšų.

Strateginės investicijos į saugumą ir atsparumą

Sklandus elektros tiekimo procesas yra svarbus valstybės funkcionavimo veiksnys. Tad investicijos į modernų, saugų ir pajėgų elektros energijos sektorių laikomos valstybinės reikšmės prioritetu. LVPA vadovo Aurimo Pautieniaus-Želvio teigimu, agentūros įgyvendinama priemonė „Elektros skirstomųjų tinklų modernizavimas ir plėtra“ skirta užtikrinti ekonominiu požiūriu veiksmingą ir tvarų elektros energetikos sistemos funkcionalumą su minimaliais elektros energijos skirstymo nuostoliais.

„Siekiame, kad skirtos Europos Sąjungos investicijos padėtų kurti aukštą elektros energijos tiekimo paslaugų kokybę gyventojams, didintų elektros tiekimo saugumą bei padėtų įgyvendinti elektros skirstomojo tinklo projektus, diegiant pažangiojo tinklo elementus“, – pažymi A. Pautienius-Želvys.

Anot LVPA vadovo, visi įvardyti veiksniai, ypač tinklo atsparumas oro reiškiniams, patikimumas ir saugumas bei, žinoma, inovacijos išlieka strateginiai operatorių prioritetai, kuriems jie skiria didžiausias investicijas. Taigi ES indėlis ir pagalba jiems taip pat yra ypač svarbūs.

Bendras ES finansavimas sudaro 40 mln. Eur

Elektros energijos skirstomųjų tinklų operatoriai į projektus galės investuoti kiek daugiau nei 3,5 mln. Eur ES investicijų. LVPA Viešųjų investicijų projektų skyriaus vedėja Kristina Dėjė primena, kad investicijomis numatyta atnaujinti transformatorių pastotes ir (ar) skirstyklas, diegiant pažangiojo tinklo elementus.

„Taip pat pagal priemonę finansuojamas elektros skirstomųjų tinklų skirstomųjų punktų, transformatorinių ir (ar) elektros linijų atnaujinimas, diegiant pažangiojo tinklo elementus. Šiame kvietime išlieka sąlyga, kad pagal priemonę investuojantys operatoriai turės ir patys prisidėti prie projekto finansavimo ne mažiau nei 50 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų“, – informuoja K. Dėjė.

LVPA paskelbtas naujasis kvietimas galios iki liepos 15 dienos.

2019-aisiais pagal priemonę „Elektros skirstomųjų tinklų modernizavimas ir plėtra“ buvo pasirašytos dvi sutartys, pagal kurias skirtas 16,89 mln. Eur ES finansavimas. Iš viso pagal priemonę šalies elektros skirstomųjų tinklų infrastruktūros atnaujinimui jau skirta 36,6 mln. Eur. Šia suma finansuojami penki projektai, du iš jų jau įgyvendinti. Bendras ES finansavimas šalies elektros skirstomųjų tinklų infrastruktūros gerinimui sudaro daugiau nei 40 mln. Eur.

Daugiau apie priemonę ir kvietimą skaitykite čia.

Pranešimą paskelbė: Rūta Grigolytė, VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūra

Parašykite komentarą