Įvairenybės

Elektros įrenginių prijungimas: ką apie įmokos skaičiavimą turi žinoti vartotojas?

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK), išnagrinėjusi vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ ginčą, įpareigojo operatorių perskaičiuoti prijungimo prie elektros energijos skirstomojo tinklo įmoką, laikant, kad trumpiausias geometrinis atstumas nuo vartotojui įrengtos komercinės apskaitos spintos iki prijungimo taško yra nulinis.

VKEKK pateiktame prašyme vartotojas nurodė, kad AB „Energijos skirstymo operatorius“ galimai netinkamai apskaičiavo elektros tinklų prijungimo įmoką, vartotoją neteisingai priskirdamas II-ajai, o ne I-ajai vartotojų kategorijai, taip pat netiksliai nustatė geometrinį atstumą nuo projektuojamų tinklų prijungimo prie skirstomųjų tinklų taško iki elektros apskaitos įrengimo vietos. Vartotojo manymu, dėl visų nurodytų aplinkybių jam nepagrįstai padidėjo prijungimo įmoka.

VKEKK, įvertinusi faktines ginčo aplinkybes, nustatė, kad vartotojui į apskaičiuotą prijungimo įmoką įkainis už 1 m elektros tinklo nutiesimą buvo įtrauktas nepagrįstai: trumpiausias geometrinis atstumas nuo vartotojui įrengtos komercinės apskaitos spintos iki prijungimo taško yra nulinis, kadangi nagrinėjamu atveju visi elektros įrenginiai – tiek vartotojo, tiek operatoriaus – yra vienoje komercinės apskaitos spintoje, esančioje vartotojui priklausančiame sklype. Operatorius privalės prijungimo įmoką perskaičiuoti ir apie tai informuoti VKEKK.

Tačiau VKEKK nepritarė, kad vartotojas nepagrįstai buvo priskirtas II-ajai vartotojų grupei. Įrengus komercinės apskaitos spintą 0,4 kV kabelių linijos trasoje, yra išplečiama kabelių linijos apsaugos zona – tokio objekto prijungimui turi būti rengiamas projektas, todėl AB „Energijos skirstymo operatorius“, skaičiuodamas vartotojui prijungimo įmoką, pagrįstai jį priskyrė II-ajai vartotojų grupei ir prijungimo įmokos dalį, taikomą už įrengiamą leistinąją naudoti galią, teisėtai apskaičiavo taikydamas šiai vartotojų grupei numatytus tarifus.

Pranešimą paskelbė: Aistė Griškonytė, Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija

Rekomenduojame
 
TOMS Geo Lace Women's Alpargata Black 40
 
GEOX Kilwi Girl J02D5B0MABC Pink C8172 32
 
Camper Peu Cami 17665-014 Black 42
 
Crocs™ Crocband™ Black 44,5
 
BIOMECANICS 212164 Blanco/Multi 27

Parašykite komentarą