Sveikata

Electrolux“ reaguoja į grėsmę sveikatai ir planetai: skelbia idėjų ateities namams konkursą

Pastaruoju metu maistas tapo bene pagrindine grėsme mūsų sveikatai ir planetai: dažnėja nutukimo, diabeto, mitybos nepakankamumo atvejų, didėja maisto atliekų sąvartynai ir CO₂ kiekis ore. Reaguodamas į tai, pasaulinis buitinės technikos lyderis „Electrolux“ organizuoja tarptautinį konkursą „Electrolux Ideas Lab 2016“. Kviečiami dalyvauti visi, sulaukę 18 metų ir turintys idėjų, kaip paskatinti žmones visame pasaulyje mėgautis sveikesniu ir tvaresniu maisto gaminimu namuose.

„Electrolux“ tiki, kad pokyčiai turi prasidėti kiekvieno iš mūsų virtuvėje. Kasdieną paversti sveikesne ir atsakingesne galime įvairiais būdais: išmaniųjų telefonų programėlėmis, maisto dalinimosi programomis, inovatyviais receptų rinkiniais, virtuviniais įrankiais ar net verslo idėjomis. Nugalėtojui atiteks 10 000 Eur piniginis prizas ir tik kartą gyvenime pasitaikanti galimybė – net 5 dienas praleisti vienoje iš Europos startuolių sostinių Stokholme, kur laimėtojo idėjai bus suteiktos visos sąlygos būti pastūmėtai į tolesnį įgyvendinimo etapą.

„Vis daugiau keliaujame tam, kad paragautume tolimiausių kraštų virtuvių valgių, dalinamės savo patiekalų nuotraukomis socialinėse medijose, spaudoje gausėja maisto gaminimo žurnalų, ieškome sveikatą tausojančių kulinarinių sprendimų. Skanus ir sveikas maistas suteikia įkvėpimo“, – pastebėjo „Electrolux“ Lietuvoje vadovas Deimantas Kirlys. „Mes ieškome idėjų – dalyviams nebūtina numatyti idėjos įgyvendinimo ar jai reikalingų techninių sprendimų. Siekiame, kad šis konkursas įkvėptų viso pasaulio žmones kūrybiškam mąstymui šiandienos ir ateities namuose“, – konkurso vizija dalijosi D. Kirlys.

„Electrolux“ rinkodaros skyriaus vadovės MaryKai Kopf nuomone, geriausios idėjos nebūtinai turi gimti laboratorijose, galbūt jos jau egzistuoja mamų, tėčių, maisto tinklaraštininkų, virtuvės šefų – kiekvieno iš mūsų mintyse. Ši tarptautinė platforma skirta suaktyvinti vartotojų sąmonę, paskatinti žvelgti į priekį ir mąstyti apie mūsų ateitį.

Anot VšĮ „Versli Lietuva“ atstovo Ugniaus Zasimausko, tokie prestižiniai konkursai kaip „Electrolux Ideas Lab 2016“ motyvuoja veikti ir siekti geriausio rezultato, atsiskleisti ieškant originalių būdų opioms visuomenės problemoms spręsti. Patekusiesiems į tolesnius etapus galimybė pristatyti savo idėjas visam pasauliui suteikia pasitikėjimo, o geriausiesiems – garantuoja viešumą ir tarptautinių kompanijų dėmesį.

U. Zasimauskas pastebi, kad lietuviai yra sėkmingai įsibėgėjantys startuoliai, o kai kurie – pasaulyje jau nemažai nuveikę kitų labui: lietuvių inovacijos išpopuliarėjo Stambule, Delyje, Berlyne, Niujorke, Paryžiuje ir kitose pasaulio šalyse. „Tai yra puikus įrodymas, kad tarptautinį verslą galima sukurti ir Lietuvoje, o juk viskas prasideda nuo idėjos“, – kalbėjo VšĮ „Versli Lietuva“ atstovas.

Iki pernai metų „Electrolux“ kasmet rengdavo išskirtinai dizaino krypties studentams skirtą konkursą „Electrolux Design Lab“, kuriame Lietuvos atstovai ne kartą atsidūrė pirmajame trisdešimtuke. 2015-aisiais iš 1500 dalyvių tik 6 pateko į finalą, o tarp jų – ir antrosios vietos laimėtojas Dominykas Budinas.

D. Budinas konkurse pristatė naujagimių vežimėlių „Oro skydą“, skirtą kūdikiams nuo oro taršos apsaugoti. Komisija pastebėjo, kad ši idėja grįsta pastaruoju metu ypač opia ir aktualia problema tapusia oro taršos įtaka naujagimių sveikatai.

Dominykas džiaugiasi naujomis pažintimis su užsienio dizaino studentais ir laiku, praleistu konkurso komandos draugijoje. „Šis konkursas suteikė visokeriopos naudos. Dabar kur kas labiau pasitikiu savo idėjomis ir pasirinktu dizainerio keliu. Visiems, turintiems gerą idėją ir stiprią motyvaciją, siūlau išdrįsti sudalyvauti tokio masto konkurse. Kas žino, iki ko tai gali nuvesti“, – dalyvauti ragino D. Budinas.

Registruokitės jau dabar „Electrolux Ideas Lab 2016“ svetainėje www.electroluxideaslab.com ir pirmieji gaukite visą informaciją dar likus savaitei iki konkurso pradžios – rugpjūčio 15 d. Visas konkurso naujienas sekite „Electrolux“ Facebook paskyroje www.facebook.com/ElectroluxLietuva.
Pranešimą paskelbė: – -, UAB „VIP Viešosios informacijos partneriai“

Rekomenduojame
 
TOMS Geo Lace Women's Alpargata Black 40
 
GEOX Kilwi Girl J02D5B0MABC Pink C8172 32
 
Camper Peu Cami 17665-014 Black 42
 
Crocs™ Crocband™ Black 44,5
 
BIOMECANICS 212164 Blanco/Multi 27

Parašykite komentarą