Verslas

Eksporto lyderių programa „Sparnai“ startuoja ketvirtą kartą

Inovacijų agentūra drauge su Kauno Technologijų universitetu (KTU) tęsia eksporto lyderių programos „Sparnai“ įgyvendinimą. Prasideda įmonių registracija ir galimybė sustiprinti eksporto kompetencijas. Įmonės kviečiamos į savo komandas penkių mėnesių laikotarpiui priimti motyvuotą KTU studentą, jau turintį specifinių eksporto plėtros žinių.  

„Šių dienų Lietuvoje eksporto plėtra yra labai svarbi siekiant išlaikyti Lietuvos ekonomikos stabilumą.  Tad šį rudenį startuojanti eksporto lyderių programa „Sparnai“ vyksta pačiu laiku, kai įmonėms, o ypač smulkiam ir vidutiniam verslui, svarbu išlaikyti ir didinti tarptautinę prekybą. Verslas, spręsdamas daugybę ekonominių iššūkių, gaus sprendimą – kvalifikuotą eksporto specialistą, kuris neabejotinai į įmonę atneš didesnės eksporto brandos praktiką“, – teigia Romualda Stragienė, Inovacijų agentūros direktorė.

KTU bakalauro studijų programa „Verslas ir antreprenerystė“ nuo šiol studentams suteikia galimybę pasirinkti eksporto lyderių programos „Sparnai“ specializaciją ir įgyti vienerių metų realios darbo patirties dar studijų metu, o įmonėms – gauti kompetentingą ir tikslingai eksporto plėtrai paruoštą studentą, o po studijų – kvalifikuotą eksporto specialistą. Kiekviena įmonė, nusprendusi prisijungti prie programos, gaus galimybę atlikti išsamią savo įmonės eksporto diagnostiką, naudingų patarimų, kurias eksporto sritis vertėtų stiprinti arba keisti.

„Programoje dalyvaujantys studentai prie įmonių prisijungs jau turėdami žinių ir patirties, kaip vystyti įmonės tarptautinę plėtrą ir tarptautinio verslo organizavimą. Taip pat jie mokės naudotis pažangiais automatizuotais įrankiais, kurių dėka bus optimizuojami įmonėje vykdomi eksporto procesai“, – teigia prof.dr. Rimgailė Vaitkienė, KTU Verslo ir antreprenerystės bakalauro programos koordinatorė.

Inovacijų agentūra kartu su KTU, būdami lygiaverčias partneriais, rūpinsis tikslingų, vertingų žinių suteikimu, įmonių bei mentorių suradimu ir tarpusavio bendrystės ryšio sukūrimu tarp visų trijų pusių.

Šių metų eksporto lyderių programoje „Sparnai“ dalyvaus vienuolika KTU bakalauro studijų programos „Verslas ir antreprenerystė“ studentų. Šios programos eigoje dalyviai atliks dvi penkių mėnesių trukmės praktinės patirties rotacijas Lietuvos smulkaus ir vidutinio verslo įmonėse. Studentai savo rotacijas įmonėse pradės jau 2023 m. vasario mėnesį. Visos programos metu būsimus eksporto lyderius lydės ir jiems profesionaliai augti padės patyrę mentoriai, savo srities specialistai. Įmonių registracija jau prasidėjo: https://www.sparnai.inovacijuagentura.lt/imoniu-atranka

Nuo 2014 metų vykstanti eksporto lyderių programa „Sparnai“ per tris programos įgyvendinimo laikotarpius sulaukė didelio pasisekimo. Projekto sėkmė matuojama skaičiais, pasiektais įmonių lūkesčiais ir įgytomis bei patobulintomis dalyvių kompetencijomis. Iki šiol iš viso programoje „Sparnai“ sudalyvavo 135 įmonės, praktiką jose atliko 54 dalyviai,  preliminarių kontraktų sudaryta už 18,3 mln. Eur, o tarptautiniai pardavimai sudarė beveik 13 mln. Eur.

Pranešimą paskelbė: Jolita Mažeikienė, VšĮ Inovacijų agentūra

carvertical VIN patikra

Parašykite komentarą