Įvairenybės,  Taupymo patarimai,  Transportas

Ekspertų patarimai: kaip pasirinkti akumuliatorių?

Kadangi elektromobiliai Lietuvoje nėra labai populiarūs – vis dar liekame prie tradicinių akumuliatoriais varomų transporto priemonių. Kuomet pastarieji kokybiškai nebeatlieka savo darbo – laikas keisti. Daugelis lietuvių tikina, kad servisuose akumuliatoriaus keitimas yra brangesnis, kadangi pati priemonė parduodama kur kas brangiau. Naudinga pačiam įsigyti bateriją ir vėliau keliauti į servisą, kad jis būtų įdėtas.

Transporto priemonės akumuliatorius privalo atlikti tris pačias pagrindines funkcijas:

 • Automobilio ar kitos transporto priemonės užvedimas bet kokiu oru.
 • Užtikrinti stabilų energijos gavimą auto elektros įrangai: signalizacija, šviestuvai ir etc.
 • Atlikti papildomą energijos gavimą, kai generatoriaus galingumas yra nedidelis.

Jokio skirtumo, ar akumuliatoriai Jums reikalingi lengvosioms transporto priemonėms, ar sunkvežimiams – paieškas vystyti siūlome orientuojantis į šiuos kriterijus:

Išmatavimai (ilgis, plotis, aukštis)

Netinkamai pasirinkti akumuliatoriaus išmatavimai yra pati dažniausia klaida su kuria susiduria pirkėjai. Skiriasi ne tik lengvosioms transporto priemonėms nuo sunkvežimių reikalingi akumuliatoriai, tačiau tuo pačiu ir tos pačios rūšies mašinų baterija. Kiekvienos transporto vietos kėbule yra numatyta vieta, kur ir koks akumuliatorius turi būti dedamas. Įsigijus netinkamo dydžio bateriją paprasčiausiai nepavyks kokybiškai jos pritvirtinti. Lengviausia išeitis – prieš perkant akumuliatorių išsiaiškinti detalius jo išmatavimus.

Gamintojas

Renkantis automobilių detales daugelis žmonių pirmiausia žiūri į gamintoją. Taip jau yra, kad viena produkcija sėkmingai rinkoje funkcionuoja ne vieną dešimtmetį ir neturi jokių nusiskundimų. Būtent tokių akumuliatorių daugelis žmonių ir ieško. Niekada nepirkite pačio pigiausio arba net nežinomos kompanijos gaminio. Visuomenėje pripažinti šių gamintojų akumuliatoriai:

 1. RIDER
 2. BANNER
 3. BOSCH
 4. BLITZ
 5. AUTOPART
 6. Ir kt.

Kaina

Kaip jau minėjome – nesirinkite pačio pigiausio varianto, kadangi pastarasis neilgai Jums tarnaus. Skūpas moka du kartus. Geriau paskirti didesnę investiciją, kuri ilga laiką bus išnaudojama.

Akumuliatoriaus galia

Kiekvienas akumuliatorius yra apibrėžiamas tam tikra talpa ir galia. Jeigu įsigysite galingesnį akumuliatorių nei Jums reikalingas – jis prisidės prie transporto priemonės gedimo. Lygiai tas pats nutiks pasirinkus per mažai galingą bateriją. Pasirinkę netinkamą akumuliatorių paprasčiausiai veltui išmesite pinigus.

Ilgaamžiškumas

Labai dažnai konkrečios kompanijos nurodo, kiek laiko tam tikri akumuliatoriai sėkmingai Jums tarnaus. Jeigu svarstote tarp naujo ir padėvėto pirkimo, tokiu atveju rekomenduojame pikti naują. Paprasčiausiai, pirkdami dėvėtą niekada negalite būti tikras, ką gausite. Dažnai prekybininkai apgauna siekdami sau naudos. Naujo daikto pirkimas bus kokybiškos ir pasižymės tomis charakteristikomis, kokios nurodytos ant pakuotės.

Rekomendacijos

Šiuo metu reikalingos informacijos labai paprasta ir patogu ieškoti internete. Daugelis žmonių yra linkę palikti atsiliepimus, kuriuose apibūdina savo patirtį naudojant vienos arba kitos kompanijos produkciją ar paslaugas. Tai galėtų būti orientyras renkantis tam tikrą bateriją savo automobiliui.

Žinoma, jeigu norite būti tikras, kad jūsų pasirinkimas tikrai kokybiškas – tokiu atveju rekomenduojame kreiptis į profesionalus it išklausyti jų nuomonės bei patarimus. Jie ne tik padės jums pasirinkti labiausiai tinkamą variklį, tačiau tu pačiu ir sumontuos jį kokybiškai.

Siekiant, kad transporto priemonė važiuotų optimaliai – atidžiai vertinkite skirtingų automobilių dalis.

Parengta pagal http://www.mss.lt/lt/ informaciją.

Rekomenduojame
 
Kaunas Hockey ledo ritulys
 
Kaip serviruoti stalą gimtadienio šventei?
 
Kuo metalinės tvoros pranašesnės?
 
Pastolių nuoma Kaune palankiomis sąlygomis
 
Įrankių nuoma Klaipėdoje ir kituose miestuose

One Comment

 • gerdunka222

  Ačiū už puikų straipsnį, kaip tik jaučiu, kaip sėda mano BMW akumuliatorius, reikės pasižiūrinėti ką siūlo pardavėjai.

Parašykite komentarą