Įvairenybės

Egzaminu Marijampolėje prasidėjo naujų neetatinių aplinkos apsaugos inspektorių priėmimas

Antradienį Marijampolėje aplinkos ministras Simonas Gentvilas palinkėjo sėkmės kandidatams, laikantiems egzaminą tapti neetatiniais aplinkos apsaugos inspektoriais. Aplinkos apsaugos departamento (AAD) Marijampolės valdyboje iš septynių užsiregistravusių kandidatų – trys buvę pareigūnai, kurie nuo žinių patikrinimo atleidžiami, o kiti keturi – žvejai ir medžiotojai. 

„Jeigu laikyti egzamino ateinate profesionalūs žvejai, tai turbūt jau viską žinote, nes įstatymus ir žvejybos taisykles išmanote iš kasdienės praktikos. Ačiū, kad valstybei padedate saugoti gamtą“, – kandidatams sakė Simonas Gentvilas. 

Netrukus egzaminą surengs ir kitos AAD valdybos. Rugsėjo 22 d. jis vyks Vilniaus ir Kauno valdybose. Išlaikiusieji egzaminą papildys šalies neetatinių aplinkos apsaugos inspektorių gretas. Šiuo metu jų yra 238.

Aplinkos ministerija yra pateikusi Vyriausybei Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės įstatymo pataisas, kurios neetatiniams inspektoriams suteiktų daugiau įgaliojimų. Tikimasi, kad pataisas Seimas priims per netrukus prasidėsiančią rudens sesiją. 

Pagal atnaujintą tvarką neetatiniai aplinkos apsaugos inspektoriai įgytų įgaliojimus penkeriems metams. Jie galėtų patruliuoti poromis arba didesnėmis grupėmis koordinuojant aplinkos apsaugos pareigūnui.

Pranešimą paskelbė: Raimonda Karnackaitė, LR aplinkos ministerija

Parašykite komentarą