Politika ir teisė

EBPO: Lietuvos Vyriausybei regioninė plėtra yra vienas iš svarbiausių politikos prioritetų

Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) paskelbė Lietuvos savivaldybių finansinio pajėgumo ataskaitą.

Joje pažymima, kad Lietuvos Vyriausybei regioninė plėtra yra vienas iš svarbiausių politikos prioritetų. Ataskaitoje atsispindi savivaldybių viešųjų investicijų svarba pritraukiant privačias vidaus ir tiesiogines užsienio investicijas ir gerinant visų gyventojų gerovę bei skatinant vietos darbo rinkas. Anot EBPO, dabar yra tam galimybių, nes augimo ar socialiai naudingų vietos viešųjų investicijų skatinimas padėtų sušvelninti COVID-19 pandemijos ekonominį poveikį.

Šioje ataskaitoje nurodomi veiksniai, mažinantys vietos valdžios institucijų (VVI) pajėgumus finansuoti ir konsoliduoti viešąsias investicijas Lietuvoje pagal šiam projektui parengtą analitinę sistemą. Joje nagrinėjama, kaip šie veiksniai veikia šiandien Lietuvoje ir kiek Lietuvos praktika atitinka tarptautinę, ypatingą dėmesį skiriant penkioms lyginamoms šalims: Danijai, Suomijai, Airijai, Nyderlandams ir Naujajai Zelandijai.

EBPO nustatė pagrindines VVI viešųjų investicijų kliūtis Lietuvoje ir pateikė išsamias rekomendacijas, kaip jas įveikti.

Plačiau su ataskaita anglų kalba galite susipažinti čia, priedas.

Pranešimą paskelbė: – -, Spaudos tarnyba, Vyriausybės kanceliarija

Rekomenduojame
 
Kaunas Hockey ledo ritulys
 
Kaip serviruoti stalą gimtadienio šventei?
 
Kuo metalinės tvoros pranašesnės?
 
Pastolių nuoma Kaune palankiomis sąlygomis
 
Įrankių nuoma Klaipėdoje ir kituose miestuose

Parašykite komentarą