Teisėsauga, kriminalai

E. Dobrovolska: diktatorių vieta Hagos teismo suole

Rusijos prieš Ukrainą ir mus visus pradėto karo akivaizdoje, Teisingumo ministerija kartu su Užsienio reikalų ministerija rengia kreipimąsi Tarptautinio baudžiamojo teismo Prokurorui.

Prokuroras šiandien visoms karo veiksmus Ukrainos teritorijoje vykdančioms valstybėms priminė, kad pagal 2015 m. rugsėjo 8 d. pateiktą deklaraciją, kuri pripažino Tarptautinio baudžiamojo teismo jurisdikciją, jo biuras gali vykdyti tirti bet kokį genocido, nusikaltimo žmoniškumui ar karo nusikaltimo aktą, įvykdytą Ukrainos teritorijoje nuo 2014 m. vasario 20 d.

Pasak teisingumo ministrės Evelinos Dobrovolskos, siekiama Lietuvos vardu pagal Romos statuto 15 straipsnį Tarptautinio baudžiamojo teismo prokurorui pateikti informaciją Rusijai pradėjus karą prieš Ukrainą jos teritorijoje vykdomus nusikaltimus žmogiškumui ir karo nusikaltimus.

„Visi privalome daryti viską, ką galime, kad atkreiptume pasaulio bendruomenės dėmesį į Rusijos vykdomą brutalią karinę agresiją prieš Nepriklausomą Ukrainą. Kreipsiuosi į Ukrainos Teisingumo ministeriją, šalies teritorijoje veikiančias tarptautines nevyriausybines organizacijas, tokias kaip Raudonasis kryžius, ir raginsiu rinkti įrodymus apie Putino ir Lukašenkos vykdomą ukrainiečių tautos genocidą, nusikaltimus žmogiškumui, karo nusikaltimus. Nes ši informacija gali tapti reikšminga siekiant pradėti Tyrimą Tarptautiniame baudžiamajame teisme dėl Putino ir Lukašenkos veiksmų Ukrainos teritorijoje. Esame pasiruošę suteikti visą reikalingą teisinę pagalbą“, – akcentuoja ministrė Evelina Dobrovolska.

Šiuo metu Teisingumo ministerija kartu su Užsienio reikalų ministerija yra sudariusi neformalią darbo grupę, kurioje yra analizuojamos visos teisinės galimybės tam, kad šios dienos įvykiai būtų vertinami tarptautinės atsakomybės kontekste.

Tarptautinis baudžiamasis teismas (TBT) – tarptautinė teismo institucija, įgaliota teisti už labai sunkius, tarptautinę bendruomenę susirūpinti verčiančius nusikaltimus: genocidą, nusikaltimus žmogiškumui, karo, agresijos nusikaltimus. Tarptautinis baudžiamasis teismas įsikūręs Hagoje (Nyderlandai).

Pranešimą paskelbė: Dalia Milkevičienė, LR Teisingumo ministerija

carvertical VIN patikra

Parašykite komentarą