Transportas

Dvišaliuose susitikimuose su Latvijos, Lenkijos ir Vengrijos ministrais – dėmesys ES „Mobilumo paketui“ ir bendriems transporto projektams

Tarptautinio Ekonomikos forumo Krynicoje (Lenkija) metu susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius dvišaliuose susitikimuose su Vengrijos užsienio reikalų ir prekybos ministru Péteriu Szijjártó ir už transportą atsakingais Latvijos ir Lenkijos ministrais aptarė Europos Sąjungos „Mobilumo paketo“ klausimus bei šalių bendradarbiavimą įgyvendinant projektus „Rail Baltica“, „Via Baltica“ ir „Via Carpatia“.

 

Su Vengrijos užsienio reikalų ir prekybos ministru Péteriu Szijjártó, Latvijos transporto ministru Talis Linkaits ir Lenkijos infrastruktūros ministru Andrzej Adamczyk Lietuva laikosi vieningos nuomonės, kad ankstesnė Europos Parlamento pozicija dėl „Mobilumo paketo“ buvo priimta pernelyg skubotai, nepakankamai įsigilinus į situaciją ir neatlikus pasekmių Europos ekonomikai analizės.

„Svarbu bendromis pastangomis, koordinuojant veiksmus su Vengrija, Latvija, Lenkija, Rumunija ir Bulgarija, užtikrinti Europos Parlamento pozicijos dėl „Mobilumo paketo“ peržiūrą. Kartu turime siekti išplėsti vienminčių šalių ratą ir pratęsti diskusijas dėl „Mobilumo paketo“ naujai išrinktame Europos Parlamente. Reikia atsisakyti nuostatų, kurios nutolsta nuo pirminių Europos Komisijos tikslų, neatitinka ES bendros rinkos principų ir neprisideda prie geresnių vairuotojų darbo sąlygų“, – sakė susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius.

Dvišaliuose susitikimuose susisiekimo ministras J. Narkevičius aptarė esminius susirūpinimą keliančius „Mobilumo paketo“ aspektus – reikalavimą periodiškai grąžinti krovininę transporto priemonę į registracijos šalį, vairuotojų poilsio infrastruktūros Europos keliuose trūkumą, ES transporto rinkos skaidymą įvedant dvigubus standartus vairuotojų komandiravimo atžvilgiu.

„Tikiu, kad 60 proc. pasikeitus Europos Parlamento sudėčiai ir atėjus naujiems šio klausimo koordinatoriams, bus galima iš naujo įvertinti šiuos elementus ir rasti subalansuotus sprendimus, kurie sustiprintų kelių transporto sektorių, taigi ir ES ekonomiką“, – sakė ministras J. Narkevičius.

Dvišaliuose susitikimuose su Latvijos ir Lenkijos ministrais Lietuvos susisiekimo ministras J. Narkevičius taip pat aptarė projekto „Rail Baltica“ įgyvendinimą ir glaudesnio šalių bendradarbiavimo perspektyvas formuojant krovinių ir keleivių srautus, išnaudojant šiuo metu sukurtą infrastruktūrą. Taip pat apsikeista nuomonėmis dėl ES finansavimo užtikrinimo šiam projektui ateityje.

Kelių transporto srityje aptartas tolimesnis magistralės „Via Baltica“ modernizavimas taikant vienodus standartus visose šalyse, sutarta dėl bendros paramos „Via Carpatia“ kelių transporto koridoriaus plėtrai ir bendrų veiksmų kuriant išmanų Šiaurės–Pietų transporto koridorių 5G technologijos pagrindu.

Pranešimą paskelbė: Dalia Perednienė, LR Susisiekimo ministerija

Rekomenduojame
 
EMU Australia Magical Unicorn Walker Pale Pink 18M+
 
ALTERCORE 552 Black 37
 
Laundry Soap Méga Propre Audinių skalbiklis, 1000ml
 
REIMA Kuhmoinen Pale Rose 86
 
REIMA Tukeva Black 39

Parašykite komentarą