Transportas

Duris atvėrė naujoji Vilkaviškio autobusų stotis

Penktadienio ryte į Vilkaviškį užsukę keleiviai turėjo nustebti. Autobusas juos vežė nebe į laikinąją, o į rekonstruotą, išskirtinia architektūra pasižyminčią, Vilkaviškio autobusų stotį. Po daugiau nei metus trukusių statybų architekto Gintaro Balčyčio projektuota stotis pradėjo darbą.

“Noriu nuoširdžiai padėkoti projekto autoriui, nes vietoje senosios Vilkaviškio autobusų stoties pastatytas naujas modernus pastatas, kuris ne tik puošia miestą, bet tikiu jog taps nauju traukos centru. Be susiklausymo tarp savivaldybės ir vykdytojų šio projekto nebūtų.

Naujas objektas mums svarbus ir dėl naujai sukuriamų darbo vietų. Smagu, kad autobusų laukiantys keleiviai galės apsilankyti čia veikiančiose parduotuvėse, įsigyti būtent Vilkaviškio rajone pagamintos produkcijos”, – kalbėjo savivaldybės meras Algirdas Neiberka

Atnaujintoje autobusų stotyje įsikūrę ir karantino pabaigos laukia, vienuolika prekių ir paslaugų tiekėjų – nuo vaistinės, rūbų bei namų apyvokos prekių iki mėsos gaminių, sodo prekių, kavinės ir kitų.

Apie naująjį stoties pastatą kalbėjęs projekto architektas Gintaras Balčytis, džiaugėsi, kad pavyko jį integruoti į esamą vietą natūraliai, įtraukiant gamtos elementus. 

“Stočių funkcija lemia, kad šie pastatai miestuose yra svarbūs. Ypač nedideliuose miesteliuose, kur stotys tampa vienu iš pagrindinių pastatų urbanistiniame audinyje. Nemažam pastatui statyti laisvos vietos nebuvo, nes auga daug didelių medžių, kurių kirsti visai nesinorėjo, todėl sugalvojau kaip esamus medžius “įdarbinti” ir sukurti įdomų vietos ir pastato funkcinį scenarijų, kuriame jie  tapo neatsiejama pastato dalimi”, – kalbėjo architektas Gintaras Balčytis, projektavęs taip pat ir daug apdovanojimų pelniusią Kauno autobusų stotį.

Į Vilkaviškio autobusų stoties projektą investavusi beveik 3 mln. eurų stoties operatore ir toliau bus keleivių vežėja UAB “Kautra”, Vilkaviškyje dirbanti daugiau nei dešimt metų

“Atrodo dar visai neseniai ėjau į savivaldybės tarybą prašydamas projektui pritarimo, o šiandien stovime jau naujoje, dažais kvepiančioje stotyje. Kol kas ir dezinfekciniu skysčiu kvepia stotis, bet tikiu, kad visus virusus įveiksime ir tuomet galėsime vilkaviškiečius pakviesti į oficialų atidarymą. Kol kas dirbame ramiai, karantino režimu, keleivius vežame, dezinfekuojame patalpas, laikomės visų rekomendacijų”, – pasakojo UAB “Kautra” generalinis direktorius Linas Skardžiukas.

Kiek daugiau nei metus statyto objekto bendras plotas viršija 2 000 m2, autobusų stoties dalis sudaro 400 kvadratinių metrų.

“Tikiu, kad ši stotis Vilkaviškyje bus geras geras pavyzdys ir kitiems miestams kaip gali bendradarbiauti verslas ir savivalda. Kad galima sukurti gražų ir funkcionalų pastatą, kuriantį miestui vertę”, pasakojo L. Skardžiukas.

Rekonstruotoje stotyje veiks šešios išvykimo ir dvi atvykimo aikštelės. Autobusų vykimo laikai bus pateikti moderniuose informaciniuose ekranuose. Keleiviai galės autobusų laukti erdvioje ir šiltoje laukimo salėje, čia pat vietoje įkrauti savo telefoną ar kompiuterį. Išvykimo aikštelėse autobusų nebereikės laukti po atviru dangumi – jas dengia stogas.

Pranešimą paskelbė: Mindaugas Sakalauskas, Kautra, UAB

Parašykite komentarą